REKLAMA

Ursus wyprodukuje dostawczy samochód elektryczny

2016-09-16 13:43
publikacja
2016-09-16 13:43
/ Bankier.tv

Ursus zaprezentował lekki użytkowy pojazd elektryczny, przeznaczony m.in. dla firm komunalnych. Może on także trafić do Poczty Polskiej, z którą producent rozpoczyna dialog techniczny, poinformował prezes Karol Zarajczyk.

fot. / / Materiały dla mediów
"Pojazdy mogą trafić do Poczty Polskiej, z którą rozpoczynamy dialog techniczny. To jest świetne rozwiązanie dla listonoszy, może zmienić postrzeganie Poczty i jej konkurencyjność" - powiedział Zarajczyk po prezentacji pojazdu.

Wyjaśnił, że pozyskanie zamówienia od tego rodzaju dużego klienta pozwoliłoby na wykonanie dłuższej serii pojazdu i później wyjście z nim na rynki zagraniczne, m.in. Zachodniej Europy, a następnie nawet USA.

"Będziemy mogli zaoferować bardzo niską cenę. Ponadto należy podkreślić, że jest to pojazd w całości polski" - dodał.

Zarajczyk wskazał, że po wprowadzeniu do oferty tego pojazdu, nadrzędnym celem Ursusa w kategorii samochodów dostawczych jest stworzenie "klasycznego dostawczaka" o masie do 3,5 t, ale również z napędem elektrycznym. 

"W tym momencie najważniejszy jest elektryczny pojazd dostawczy do 3,5 tony. Chcemy wystąpić o środki na jego homologację z nowej perspektywy UE" - podsumował prezes.

Zaprezentowany dziś lekki pojazd użytkowy posiada ładowność 600 kg i zasięg 140 km, który docelowo będzie wydłużony do 200 km. Koszt użytkowania to ok. 8 zł dziennie.

Pojazd został zaprojektowany tak, by spełniał warunki homologacji L7e. Oznacza to, że masa własna auta nie przekroczy 600 kg. Został stworzony w oparciu o lekką, aluminiową ramę, a do jego budowy wykorzystano materiały kompozytowe. Obecnie w ofercie jest samochód z napędem na tylne koła, jednak w planach jest również wprowadzenie modelu z napędem 4x4. Samochód może zabrać na pokład dwie osoby.

Ze względu na to, że samochody elektryczne są bardzo ciche, nowy pojazd może być wykorzystywany do wykonywania nocnych dostaw. Według Ursusa, nadaje się też dla firm komunalnych, we współpracy z którymi spółka upatruje szans na znalezienie niszy dla siebie.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

Źródło:
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (37)

dodaj komentarz
~niecnyzbir222
odpowiedz ursusa na komentarze pod adresem wygladu samochodu hahaha
https://www.facebook.com/URSUS.1893/videos/vb.211432502203925/1471353336211829/?type=2&theater
~janek
http://www.goupil-industrie.eu/documentation/base_roulante_en.pdf
~malkontent
Widzieliście zdjęcia tego pojazdu? Połączenie Melexa z Multicarem (IFA). Przełomowe odkrycie naszych naukowców. Zarajczykowi powinni dać medal "zasłużony dla ..." coś tu wymyślą. A tak poważnie - niech coś robią> Jeżeli są w stanie na tym zarobić, to chwała im za to. Ale jak na razie zaczyna się zabawa w centralne zarządzanie.Widzieliście zdjęcia tego pojazdu? Połączenie Melexa z Multicarem (IFA). Przełomowe odkrycie naszych naukowców. Zarajczykowi powinni dać medal "zasłużony dla ..." coś tu wymyślą. A tak poważnie - niech coś robią> Jeżeli są w stanie na tym zarobić, to chwała im za to. Ale jak na razie zaczyna się zabawa w centralne zarządzanie. Ursus dostanie nakaz produkowania samochodzików, a PP obowiązek ich kupowania. Może narzekam, ale jakoś nie pamiętam aby takie pomysły na dłuższą metę się sprawdziły.
~aro
Zenku idz do lekarza, może uda się wyleczyć twój mózg z tych teorii sPiSkowych.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Zenek
Wszystkie TROLE dostały chyba PILNEGO SMS-a, ze mają ten pomysł Ursusa skrytykować, bo to może kiedyś zagrozić sprzedaży szrotów z Niemiec. Wg. mnie to bardzo dobry pomysł. Ursus przesiedział ostatnie lata cichutko, a teraz zaczyna rozwijać sprzedaż (w tym do Niemiec i reszty świata), a teraz elektryczne auto. Brawo.
~Jano
Ktoś kto zdecydował o sprzedaży URSUSA Polmotowi powinien trafić za więzienne kraty razem z Wrzodakiem!!!!
~mirek
Prezes zarajczyk i prezes kaczyński to dwójka najbardziej polskich prezesów i to do tego stopnia ze zarajczyk pomawia inne firmy że są mniej polskie od jego chińskiego ursusika, pożałowania godne!!!!!!! Zaś kaczor jest najlepszą sortą człowieka czystej krwi polakiem tylko że mu słoma z butów wystaje!!!!
~Dezajner
Polski dezajn , murowany sukces w Kongo. Proponuję trochę otrzeźwieć.
~bizon
Świat nigdy nie widział bardziej chorych prezesów od zarajczyka i kaczyńskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki