REKLAMA

Ursus rzuca wyzwanie Solarisowi

2016-09-23 06:03
publikacja
2016-09-23 06:03

Autobusy pod marką Ursusa jeżdżą już po Lublinie, a wkrótce trafią też do Warszawy i Torunia. Spółka chce konkurować z liderem rynku, Solarisem.

fot. / / Materiały dla mediów

Znany głównie z produkcji ciągników Ursus kilka lat temu postanowił wejść także na zdominowany przez Solarisa rynek pojazdów komunikacji miejskiej. Zaczął od Lublina, gdzie ma swoją fabrykę - informuje "Gazeta Wyborcza".

Zdobyte doświadczenie zaowocowało kolejnymi zleceniami. Spółka wygrała właśnie dwa przetargi na dostawę autobusów dla Torunia i Warszawy.

Czy Ursus stanie się konkurencją dla lidera rynku autobusów, Solarisa?

"To firma z wielką fabryką i potencjałem, która jest w stanie stawić czoło każdemu" - mówi Jan Wielgus, prezes spółki UrsusBus zajmującą się produkcja autobusów elektrycznych i trolejbusów.

Ursus wygrał przetarg na dostawę autobusów dla Warszawy

W środę Ursus poinformował, że oferta konsorcjum w składzie Ursus, AMZ Kutno i Ursus Bus o wartości 24,9 mln zł brutto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu organizowanym przez Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie na dostawę 10 fabrycznie nowych autobusów miejskich elektrycznych.

Dostawy będą realizowane w terminie 245 dni od dnia udzielenia zamówienia. W przetargu złożono trzy oferty. Pozostali wykonawcy mogą złożyć odwołanie od wyboru najkorzystniejszej oferty do Krajowej Izby Odwoławczej.

We wtorek spółka informowała o wygranym przetargu na dostawę autobusów niskopodłogowych organizowanym przez Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu.

(PAP)

sp/pif/ osz/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z premią – luty 2023 r.

Ranking kont firmowych z premią – luty 2023 r.

Komentarze (30)

dodaj komentarz
~tom
Nasze firmy powinny połączyć siły, a nie skakać sobie...Jak jest szajs, to nanosić poprawki i robić lepsze dążyć do tego... Skoro są zamówienia przez miasta zachodnie to chyba takich złych autobusów też nie produkują. Zgodzę się, że niektóre modele są szajsowne (zwłaszcza małe miejskie) i lepsze są starsze zachodnie autobusy-prowadzenie,Nasze firmy powinny połączyć siły, a nie skakać sobie...Jak jest szajs, to nanosić poprawki i robić lepsze dążyć do tego... Skoro są zamówienia przez miasta zachodnie to chyba takich złych autobusów też nie produkują. Zgodzę się, że niektóre modele są szajsowne (zwłaszcza małe miejskie) i lepsze są starsze zachodnie autobusy-prowadzenie, zwrotność itd...
~sos
Proszę o konkretny adres , pod którym funkcjonuje fabryka Ursusa, produkująca autobusy.
~StanRS
Znaczek tylko będzie Ursusa, a wytwarzane będą na Upadlinie. Te trolejbusy które zakupił Lublin z tej samej fabryki to podobno szajs niesamowity. Wykonanie detali toporne i psują się.
~mx
to jest fabryka wirtualna więc:
www.ursus.pl
~niepelnosprawny_org
konkurencja to dobra rzecz, rzeczy na zamiary ważyć....
~porucznikoryto
Indianie tez ze soba konkurowali . Wiemy jak sie skonczylo. Giganci globalni smieja sie z tych przedszkolnych frazesow o konkurencji. Synergia i wspolpraca zamiast wyniszczajacej wojenki cenowej na skromnym polski podworku.
~Noss
Indianie nie konkurowali tylko zostali przesiedleni i wybici przez białych ;)
Wolny rynek to jedyna sprawiedliwa opcja, inaczej zawsze będą mieli przetargi kolesie tych co rządzą.
~Obywatel odpowiada ~Noss
Wolny rynek to ściema dla naiwnych. Niewidzialna ręka rynku, to ręka urzędnika albo pracownika korporacji przyjmującego łapówkę za podjęcie decyzji ułatwiającej przepływ pieniędzy z konta A na konto B, w sposób omijający konkurencję... Obudź się...
~olo odpowiada ~Noss
akurat jestem mega znawcą indian:) przesiedleni zostali ci którzy nie zostali wybici na koniec, jakby się skumali ze sobą wszyscy razem rozwaliliby tych białych w pól godziny. a tak rekami białych kosili innych a potem sami dostali łomot.

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki