REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Ursus rozpocznie współpracę z koreańskim BLF Corporation

2021-02-16 19:24
publikacja
2021-02-16 19:24

Ursus podpisał memorandum of understanding z koreańskim BLF Corporation w sprawie współpracy w zakresie projektów motoryzacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem prac nad elektrycznym pojazdem użytkowym o masie całkowitej do 3,5 tony - poinformował Ursus w komunikacie.

Ursus rozpocznie współpracę z koreańskim BLF Corporation
Ursus rozpocznie współpracę z koreańskim BLF Corporation
fot. Jacek Szydłowski / / FORUM

Strony uzgodniły rozpoczęcie współpracy nad co najmniej dwiema wersjami pojazdu, wyposażonymi w system akumulatorów oraz system wodorowy. Ustalono główne założenia współpracy, podział obowiązków, harmonogram prac oraz definiuje cele. BLF będzie odpowiedzialny za zapewnienie dostaw podstawowych komponentów do produkcji oraz wsparcie inżynierskie, natomiast Ursus dokona budowy pojazdów oraz ich homologacji europejskiej. Strony przewidują prezentację pierwszych modeli na koniec 2021 roku.

BLF Corporation jest spółką założoną przez osoby pracujące wcześniej dla koreańskich koncernów motoryzacyjnych. Firma zajmuje się wsparciem inżynierskim oraz realizacją projektów motoryzacyjnych w wielu krajach świata, w tym również w Azji Centralnej oraz Afryce. Zakres działania obejmuje m.in. pojazdy samochodowe, ciągniki i maszyny rolnicze oraz maszyny budowlane.

Na początku lutego Ursus podał, że otrzymał od China Dongfeng Motor Industry pismo wypowiadające podpisane memorandum of understanding, list intencyjny i umowę o zachowaniu poufności. Jako powód wskazał przekazanie przez Ursus raportu o współpracy zgodnie z giełdowymi obowiązkami informacyjnymi.

Współpraca z China Dongfeng Motor Industry miała dotyczyć realizacji kilku różnych projektów motoryzacyjnych, przede wszystkim projektu dotyczącego pojazdów użytkowych odnośnie którego ustalono główne założenia, harmonogram pracy oraz cele. (PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
madarot
Co chwila pokazują zarypiaste kontrakty, chyba po to aby opylać akcje po wyższych cenach, a prawda jest tak, że już nawet nie skręcają śrubek i nie składają traktorów, nic nie robią. No może tylko zajmują się produkcją akcji.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki