REKLAMA
SPRAWDŹ

Ursus chce współpracować z gigantem z Wuhan

2020-10-29 08:07
publikacja
2020-10-29 08:07

Ursus SA podpisał list intencyjny z chińskim Dongfeng Motor Corporation dotyczący współpracy w zakresie pojazdów elektrycznych i elektryczno-wodorowych.

Ursus chce współpracować z gigantem z Wuhan
Ursus chce współpracować z gigantem z Wuhan
fot. Jacek Świerczyński / / FORUM

Pozostająca w restrukturyzacji polska spółka poinformowała w komunikacie o podpisaniu listu intencyjnego w „którym uzgodniono, iż strony zamierzają zainicjować współpracę badawczo-rozwojową i przemysłową w celu stworzenia, homologacji, wdrożenia i sprzedaży towarów w oparciu o produkty Dongfeng i europejskie know - how Ursusa”. Współpraca ma dotyczyć pojazdów  napędem elektrycznym i elektryczno-wodorowym.

- Strony zweryfikują również możliwości wykonalności lokalnej produkcji uzgodnionych modeli.
Strony deklarują, że bliższa współpraca powinna rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku i być kontynuowana w kolejnych latach. Planowana transakcja, jeśli dojdzie do skutku, korzystnie wpłynie na realizację planu restrukturyzacyjnego – dodano.

Grupa Dongfeng, w tym spółka matka Dongfeng Motor Corporation, została założona w 1969 roku, jest jedną z największych chińskich grup samochodowych. Spółka kontrolowana jest przez państwo, a jej siedziba mieści się w mieście Wuhan.

Jej główna działalność obejmuje produkcję całej gamy pojazdów użytkowych, samochodów osobowych, zespołów samochodowych, części i komponentów, maszyn i wyposażenia oraz innych produktów i usług związanych z samochodami. Pojazdy osobowe obejmują samochody osobowe, SUV-y, MPV, mini-CV, itp. Ponadto Grupa Dongfeng produkuje również różne pojazdy bezemisyjne, w tym pojazdy HEV, pojazdy wyłącznie elektryczne i na gaz ziemny.

W trakcie środowej sesji akcje Ursusa potaniały do 0,45 zł. To najniższe zamknięcie dnia w historii jej notowań.

MZ

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
1as
Ile ja już takich info przeżyłem...kończyło się zawsze tak samo.
billbill
Dobre posunięcie ze strony Ursusa tylko muszą się pilnować żeby ich nie wykorzystali. Ursus ma logo które jest rozpoznawane w tej części Europy. Dobrze by było gdyby zaczęli produkować na dużą skalę autobusy na wodór w Polsce,na tym lepiej wyjdą niż na ciagnikach
bogdant
czyżby kombajn do zbierania nietoperzy?
liczygrosz
Czy chodzi o tego samego Ursusa, który został sprzedany za grosze koledze Morawieckiego ?
katzpodola
czyli komu? Następny troll
liczygrosz odpowiada katzpodola
Czyli byłemu szefowi JP Morgan. Następny co internetu nie umie używać i jedynie przyjmuje do świadomości to co mu w reżimowej telewizji mówią.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki