REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Ursus chce otwarcia postępowania sanacyjnego. Dostrzega możliwość poprawy wyników finansowych

2021-08-19 10:12
publikacja
2021-08-19 10:12

Ursus ocenia, że sytuacja rynkowa jest obecnie korzystna dla spółki i chce walczyć o możliwość kontynuacji działalności, a także dostrzega możliwość poprawy wyników finansowych - podała spółka w komunikacie prasowym. W lipcu sąd ogłosił upadłość spółki, ale Ursus ocenia, że korzystniejsza byłaby sanacja.

Ursus chce otwarcia postępowania sanacyjnego. Dostrzega możliwość poprawy wyników finansowych
Ursus chce otwarcia postępowania sanacyjnego. Dostrzega możliwość poprawy wyników finansowych
fot. Jacek Szydłowski / / FORUM

"Decyzją sądu, zaskarżoną przez spółkę, ma nastąpić jej upadłość. To najgorszy możliwy scenariusz w zasadzie dla wszystkich. Pracowników, wierzycieli, akcjonariuszy. Będziemy walczyli o możliwość kontynuacji działalności, tym bardziej, że sytuacja rynkowa w ostatnich miesiącach odwróciła się na naszą korzyść" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Andrzej Zarajczyk, oddelegowany do pełnienia tej funkcji z rady nadzorczej spółki.

Jak podano, Ursus postrzega przyszłość zakładu pozytywnie, dostrzegając możliwość poprawy wyników finansowych w związku ze zmniejszeniem ograniczeń związanych z pandemią, poprawą sytuacji zakupowej dzięki odblokowaniu środków na wsparcie modernizacji rolnictwa (PROW), poprawą nastrojów w samym rolnictwie, a także ograniczeniem importu ciągników niespełniających norm emisji spalin, głównie z Białorusi.

W lipcu Sąd Rejonowy w Warszawie oddalił wniosek Ursusa o otwarcie postępowania sanacyjnego i ogłosił upadłość spółki.

W czwartkowym komunikacie prezes zaznaczył, że w opinii eksperckiej załączonej do zażalenia złożonego przez spółkę jednoznacznie wskazano, że sanacja jest korzystniejsza dla wierzycieli i samego przedsiębiorstwa, niż jego upadłość. Tego zdania był również wyznaczony przez sąd Tymczasowy Nadzorca Sądowy.

Wesprzeć proces restrukturyzacji spółki poprzez pełnienie funkcji zarządcy chce Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja.

"Po przeprowadzonej analizie dokumentów, pragniemy wskazać, iż wizja przeprowadzenia skutecznej restrukturyzacji URSUS w ramach postępowania sanacyjnego jest w naszej ocenie możliwa. Gdyby na skutek podjętych przez Ursus działań doszło do oddalenia wniosku upadłościowego i otwarcia postępowania sanacyjnego, deklarujemy pełną wolę wsparcia procesu restrukturyzacji poprzez pełnienie funkcji zarządcy w tymże postępowaniu" - powiedział, cytowany w komunikacie, wiceprezes Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja Bartosz Sierakowski. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ajwaj_
Niech URSUS wywiezie na taczkach tluste koty,
a Bialorusy ich naucza sprzedawania i zarabiania kasy
Nawet w panstwowej firmie
http://www.belarus-tractor.com/catalog/tractors/

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki