REKLAMA

Uniqa zakończyła fuzję prawną i operacyjną z AXA, stawia na rentowny wzrost

2021-04-12 10:50
publikacja
2021-04-12 10:50
fot. Przemek Iciak / Shutterstock

Uniqa zakończyła fuzję prawną i operacyjną z AXA, działa już jako jedna firma pod marką Uniqa i będzie realizowała strategię rentownego wzrostu - poinformował prezes połączonych spółek Marcin Nedwidek.

"Od piątku działamy jako jeden organizm prawny, a od dzisiaj, po intensywnych pracach w weekend, udało nam się przeprowadzić fuzję operacyjną i od dzisiaj działamy operacyjnie jako jedna połączona spółka" - powiedział w poniedziałek Marcin Nedwidek.

"Staliśmy się dużym, uniwersalnym ubezpieczycielem, działamy we wszystkich możliwych kanałach - od agencyjnych, przez brokerów, bancassurance, kanały zdalne. Podstawą naszej strategii jest strategia wzrostu z naciskiem na rentowność - takie mamy cele" - dodał.

W piątek po uzyskaniu zgód Komisji Nadzoru Finansowego i wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego nastąpiło prawne połączenie spółek ubezpieczeniowych i zmiana nazwy na Uniqa. Nazwę na Uniqa zmieniły także towarzystwo funduszy inwestycyjnych i powszechne towarzystwo emerytalne.

Od 9 kwietnia w skład grupy Uniqa w Polsce wchodzi pięć spółek: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń, Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, Uniqa Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Uniqa Powszechne Towarzystwo Emerytalne oraz Uniqa Polska.

Według danych na koniec 2020 roku Uniqa razem z AXA były 5. grupą ubezpieczeniową w Polsce pod względem przypisu składki, którego łączna wartość wyniosła prawie 4 mld zł. Firmy ubezpieczeniowe wypłaciły w tym czasie poszkodowanym 2,6 mld zł w roszczeniach i świadczeniach.

Razem obsługują 5 mln klientów indywidualnych i ubezpieczają 80 tys. firm w Polsce. Z kolei Uniqa TFI i Uniqa PTE zarządzały na koniec 2020 roku aktywami o łącznej wartości 16,3 mld zł. (PAP Biznes)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
OPPO Reno 5 lub 150 zł w gotówce do zdobycia w konkursie oraz do 400 zł w promocji Konta 360°!

OPPO Reno 5 lub 150 zł w gotówce do zdobycia w konkursie oraz do 400 zł w promocji Konta 360°!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
arno
TU ciągle się łączą lub rozłączają. Ciężko tu nadążyć. Dlatego już od jakiegoś czasu korzystam z doradztwa TL Ubezpieczenia. Mają wiele ofert różnych ubezpieczycieli i dobrych specjalistów.
jpelerj
Czy nowy podmiot przejmie sprawy AXA związane z polisolokatami? Sporo tego było.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki