REKLAMA

Unified Factory złożył wniosek o ogłoszenie upadłości

2019-07-25 10:34
publikacja
2019-07-25 10:34

Zarząd Unified Factory złożył w czwartek w Sądzie Rejonowym w Warszawie wniosek o ogłoszenie upadłości spółki - podało Unified Factory w komunikacie.

fot. Grzegorz Kawecki / / Puls Biznesu

W poniedziałek spółka podała, że zarząd nie jest w stanie wykonać wcześniej zaplanowanego budżetu na 2019 roku i postanowił przystąpić do analizy bieżącej i przyszłej sytuacji spółki w kontekście kontynuacji działalności, w tym rozważyć ewentualność złożenia wniosku o upadłość.

Grupa obniżyła ponadto w poniedziałek prognozy wyników - w 2019 r. spodziewa się 10 mln zł przychodów oraz stratę netto w wysokości 6,2 mln zł. W komunikacie podano, że obniżenie prognoz wynika m.in. ze znacząco niższej od prognozowanej sprzedaży systemu automatyzacji obsługi klienta za pierwsze półrocze 2019 roku.

W komunikacie wyjaśniono, że na niższą sprzedaż wpływa przedłużająca się procedura przyspieszonego postępowania układowego, a w konsekwencji brak zawarcia układu z wierzycielami i związany z tym brak dodatkowego finansowania działalności spółki poprzez kapitałowe wejście inwestora, z którym spółka podpisała list intencyjny w grudniu 2018 roku. W kwietniu rozmowy z inwestorem zostały zawieszone, ze względu na brak postanowienia sędziego-komisarza o ustanowieniu rady wierzycieli spółki.

W listopadzie ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Warszawie wydał postanowienie o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego spółki, po tym jak Unified Factory złamał część warunków emisji obligacji, co dało obligatariuszom możliwość wystąpienia z żądaniem przedterminowego wykupu papierów o wartości 25 mln zł.

W kwietniu 2018 roku Prokuratura regionalna w Szczecinie przedstawiła zarzuty prezesowi Unified Factory, Maciejowi Oknińskiemu. Zarzuty dotyczą "funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw skarbowych i legalizacją korzyści uzyskanych w wyniku popełnianych przestępstw, a w popełnieniu tych przestępstw uczestniczyła Unified Factory i osoby związane z tym podmiotem". (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki