REKLAMA
WEBINAR

Umowa inwestycyjna może zmniejszyć zadłużenie netto i2 Development do ok. 22 mln zł

2019-01-16 15:44
publikacja
2019-01-16 15:44

Umowa inwestycyjna i2 Development zawarta z YIT Development może zmniejszyć wartość skonsolidowanego zadłużenia netto z 199,6 mln zł na 30 września 2018 roku do ok. 22 mln zł - wynika z komunikatu i2 Development.

"Według wstępnych szacunków zarządu ewentualna realizacja umowy inwestycyjnej oraz będąca jej konsekwencją reorganizacja finansowania dłużnego spółki, jej grupy kapitałowej oraz spółki celowej może zmniejszyć wartość skonsolidowanego zadłużenia netto spółki z 199,6 mln zł na 30 września 2018 r. do około 22 mln zł, nie uwzględniając wpływu bieżącej działalności spółki i jej grupy kapitałowej na poszczególne pozycje bilansowe" - napisano w komunikacie.

Zgodnie z umową, na spółkę celową zostanie przeniesiona własność grupy aktywów, w tym nieruchomości oraz ogół praw i obowiązków z umów przedwstępnych sprzedaży nieruchomości, których wartość bilansowa na 30 września 2018 r. wynosiła 269,5 mln zł.

i2 Development podała, że na spółkę celową przeniesione zostaną również zobowiązania z tytułu kredytów bankowych przypisanych do aktywów (w wysokości 51,3 mln zł), zobowiązań wynikających z wpłaconych zaliczek w wysokości 23 mln zł, pożyczek udzielonych spółkom przeniesionym do spółki celowej przez spółkę oraz podmioty powiązane w wysokości 91,1 mln zł.

Na spółkę celową mają zostać przeniesione także zobowiązania z tytułu "przeniesienia na spółkę przepływów finansowych oraz portfela lokali usługowych i innych lokali powstałych lub mających powstać w ramach kompleksu Bulwar Staromiejski pomniejszającą w/w wartość bilansową grupy aktywów o 35,5 mln zł oraz przeniesienia na spółkę celową własności grupy aktywów o wartości 50 mln zł" - podano w komunikacie.

O zawarciu umowy inwestycyjnej przez i2 Development i jej spółkę zależną z YIT Development, spółką zależną YIT Oyj, i2 Development informowała w grudniu 2018 roku.

Spółka informowała, że zgodnie z umową i2 Development zawiąże spółkę celową, do której zostaną przeniesione wybrane nieruchomości oraz prawa i obowiązki z umów przedwstępnych sprzedaży nieruchomości oraz prawa i obowiązki w spółkach osobowych dotyczące projektów realizowanych lub których realizacja jest przez spółkę planowana tj. projekt pod nazwą "Bulwar Staromiejski", projekt "Ogrody Grabiszyńskie – etap 1 i 2, projekt "Awicenny", projekt "Awicenny – etap 2", projekt "Awicenny – etap 3", projekt "Żegiestowska", jak również nieruchomości objęte umowami przedwstępnymi dotyczącymi nieruchomości przy ulicy Żegiestowskiej – etap 2 i Stalowej.

i2 Development podawała, że pod warunkiem spełnienia się warunków określonych w umowie inwestycyjnej, jednak nie później niż do 30 czerwca 2019 r., YIT Development zobowiązał się objąć nowo ustanowione udziały oraz pokryć je wkładem pieniężnym w kwocie 50 mln zł, stając się wspólnikiem posiadającym w spółce celowej 50 proc. udziałów.

W umowie wspólników, podpisanej pod warunkiem zawieszającym, spółka i2 Development zobowiązała się do nieprowadzenia działalności konkurencyjnej z wyłączeniem nieruchomości posiadanych w dacie umowy.

W marcu 2018 roku i2 Development informowała o rozpoczęciu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem działalności.

YIT Oyj jest notowana na giełdzie Nasdaq w Helsinkach. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki