REKLAMA

Ukraińcy dominują wśród zagranicznych klientów banków

Malwina Wrotniak2017-11-22 08:20redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2017-11-22 08:20

Obywatele Ukrainy stanowią najliczniejszą grupę klientów indywidualnych – obcokrajowców w niemal wszystkich bankach, które podzieliły się takimi danymi. W PKO Banku Polskim w ciągu ostatniego roku liczba klientów z tego kraju wzrosła o 130 proc.

Banki po raz pierwszy tak licznie podzieliły się informacjami na temat obsługiwanych klientów – obcokrajowców. Z najnowszego raportu PRNews.pl wynika, że w siedmiu na osiem instytucji to obywatele Ukrainy stanowią największą grupę klientów indywidualnych z zagranicy. Przykładowo w Raiffeisen Polbanku jest ich 42 218, w BGŻ BNP Paribas 12 000. Największy bank w Polsce - PKO BP - nie podaje liczebności tej grupy, ale poinformował nas, że w okresie od III kw. 2016 do III kw. 2017 r. urosła ona o 130 proc. Łączna liczba klientów indywidualnych – obcokrajowców posiadających rachunek w tej instytucji sięga aż 85 000.

fot. / / YAY Foto

PKO BP podaje, że poza obywatelami Ukrainy, wśród obcokrajowców występuje również wielu obywateli Mołdawii i Białorusi. Mołdawia to jedna z trzech najliczniejszych narodowości wśród klientów Banku Pocztowego, lecz przepaść pomiędzy nią grupą z Ukrainy jest ogromna (Ukraina – 4400 klientów, Mołdawia - 110 klientów). Białoruś to jedna z najsilniej reprezentowanych  grup klientów zagranicznych w Credit Agricole, Plus Banku czy Raiffeisen Polbanku.

Mimo że kolejne banki decydują się na dostosowywanie oferty do coraz liczniejszej w naszym kraju grupy obywateli z Ukrainy, nie wszystkie instytucje chcą dzielić się informacjami na temat tych klientów. Przekazania danych odmówiły: Alior Bank i T-Mobile Usługi Bankowe, Bank Millennium, ING Bank Śląski i mBank.

Szczegółowe informacje na ten temat publikujemy w Raporcie PRNews.

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
warszawyak
Bo ukrainiec sie ceni nie POdejmie pracy za 2500 ino za 5000 . A Polak musi tyrać za grosze u niemca .
niepelnosprawny_org
pracuja glownie na czarno, na podkarpaciu (tu tez chyba o tym pisaliscie) znalezl firme co w 90 procentach miała na czarno ukrainców...
ajwaj
Klient nasz pan...

Szkoda tylko, ze ta kasa gl. pojedzie na Ukraine. Dla PL to import

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki