REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Ukraina: Polak zwyciężył w konkursie na szefa ukraińskich kolei

2016-04-12 16:32
publikacja
2016-04-12 16:32

Polak Wojciech Balczun zwyciężył w konkursie na dyrektora generalnego ukraińskich kolei państwowych Ukrzaliznycia - poinformował we wtorek minister rozwoju gospodarczego i handlu Ukrainy Aivaras Abromaviczius.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Wojciech jest młody, ale odnosił ogromne sukcesy jako szef największych polskich przedsiębiorstw. Najpierw dobrze zaprezentował się w największym polskim banku PKO BP, a następnie jako prezes PKP Cargo - mówił Abromaviczius, prezentując na konferencji prasowej wyniki konkursu.

O stanowisko dyrektora Ukrzaliznyci walczyło 31 kandydatów. Minister podkreślił, że 46-letni Balczun wygrał ze względu na doświadczenie w kolejnictwie: przeprowadził restrukturyzację PKP Cargo i z firmy, która przynosiła 100 mln złotych strat uczynił przedsiębiorstwo przynoszące 500 mln dochodu.

Jest on nie tylko człowiekiem sukcesu, ale również takim polskim Sławą Wakarczukiem, gdyż jest liderem znanego polskiego zespołu (Chemia) powiedział minister, porównując Balczuna do znanego muzyka ukraińskiego i lidera zespołu "Okean Elzy" Swiatosława Wakarczuka.

Państwowa spółka akcyjna Ukrzaliznycia jest narodowym operatorem kolejowym na Ukrainie. Obsługuje zarówno przewozy towarowe, jak i pasażerskie.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

jjk/ kar/ abr/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~ziutek
myślałem że Sasin , chyba trzeba powołać komisję
~Miki
Ukraińskie koleje lepiej przędą jak Polskie !
~gratulacje
Teraz z jednej firmy na minusie, zrobi dwie: jedną na minusie, a drugą na plusie. I będzie sukces.
Ukraina jest w zarządzie kolonizatorów w dużo większym stopniu niż Polska, w której kolonizatorzy na widoczne stanowiska wysuwają różnych szabesgoi. Na Ukrainie pozorów nie chce im się stwarzać nawet w polityce, a
Teraz z jednej firmy na minusie, zrobi dwie: jedną na minusie, a drugą na plusie. I będzie sukces.
Ukraina jest w zarządzie kolonizatorów w dużo większym stopniu niż Polska, w której kolonizatorzy na widoczne stanowiska wysuwają różnych szabesgoi. Na Ukrainie pozorów nie chce im się stwarzać nawet w polityce, a co dopiero gospodarce. Zmienili się tylko kolonizatorzy, a kolonia została. Jak pokazuje historia nowi będą sprawniej zarządzać wyciskając z kraju i tubylców co się da. Skończy się jakimś powstaniem kozackim albo wielką emigracją.
~bumbum
To prawda. Minister finansów - obywatelka USA ( Natalie Jaresko), minister zdrowia (Gruzin, niech będzie, że Gruzin) Aleksandre Kwitaszwili. W Odessie gubernatorem jest Sakaszwili - mobilny międzynarodowiec. Ojciec Poroszenki miał nazwisko Waltzman, kandydat na premiera to Grojsman. I tak dalej, i tak dalej. W zasadzie cała To prawda. Minister finansów - obywatelka USA ( Natalie Jaresko), minister zdrowia (Gruzin, niech będzie, że Gruzin) Aleksandre Kwitaszwili. W Odessie gubernatorem jest Sakaszwili - mobilny międzynarodowiec. Ojciec Poroszenki miał nazwisko Waltzman, kandydat na premiera to Grojsman. I tak dalej, i tak dalej. W zasadzie cała scena ukraińska siedzi albo u Sorosa albo u lokalnych oligarchów, którzy - tak jak Kołomojski - mają izraelskie i cypryjskie obywatelstwa. No, a teraz lemingi, które dały się nabrać na "rewolucje godności"....zamiast zweryfikować te informacje, nawrzucajcie mi od ruskich trolli :D
~bumbum odpowiada ~bumbum
Dodajmy jeszcze: Litwin Aivaras Abromaviczius (gospodarka). Ukraińskie obywatelstwa nadawano w locie. To w sumie świadczy jaki stosunek do Ukraińców ma amerykański namiestnik. Nawet pozorów nie zachowali.
~Alex odpowiada ~bumbum
Co to za herezje!
Jesteś u Plutarcha!!!
;p
~ex odpowiada ~bumbum
ministrowie rządu Ukrainy po ukraińsku nie potrafią gadać, po rosyjsku tez niezbyt
~asfe odpowiada ~ex
A jakie ma znaczenie język komunikacji?
Od kiedy to ma ważniejsze znaczenie, niż "co się mówi".

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki