REKLAMA

Udaremniono przemyt ponad 47 kg bursztynu

2019-11-18 11:12
publikacja
2019-11-18 11:12

Ponad 47 kilogramów bursztynu ukrytego w zbiorniku paliwa próbował wwieźć do Polski 54-letni Ukrainiec. Miał go zamiar sprzedać na zachodzie Europy. Szacunkowa wartość towaru to ponad 166 tys. zł. Wobec mężczyzny zostało wszczęte postępowanie karno-skarbowe.

fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor do zdarzenia doszło w niedzielę na przejściu granicznym w Korczowej. Ukraiński kierowca ciężarowego MAN-a, chcąc wjechać z Ukrainy do Polski, stawił się do kontroli granicznej.

„Funkcjonariusze ujawnili skrytkę konstrukcyjną w zbiorniku paliwa. Okazało się że w schowku ukrytych jest 26 woreczków z zawartością nieobrobionego bursztynu. Łączna jego waga to 47,40 kg”. – wyjawiła mjr Pikor.

Dodała, że Ukrainiec przyznał się do próby przemytu nieopodatkowanego jantaru.

„Tłumaczył, że ukrył bursztyn w zbiorniku paliwa i miał nadzieję, że przemyt nie zostanie odkryty. Twierdził, że legalny przywóz do Polski bursztynu wiązałby się z koniecznością uiszczenia wysokich należności przywozowych, a jego na to nie stać” – wyjawiła rzeczniczka.

Mężczyzna zamierzał odsprzedać bursztyn z zyskiem na zachodzie Europy.

Wobec obcokrajowca zostało wszczęte postępowanie karno-skarbowe. Sprawę przejęła KAS. Postępowanie będzie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Radymnie. (PAP)

autor: Agnieszka Pipała

api/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki