REKLAMA
WEBINAR

Udany debiut Dr Kendy na rynku NewConnect

2010-09-14 08:00
publikacja
2010-09-14 08:00

Dystrybutor cukierków twardych (landrynek) zadebiutował dziś na alternatywnym rynku warszawskiej giełdy. Sesja zakończyła się 38% wzrostem kursu akcji, który na koniec dnia wyniósł 1,38 zł. Obroty wyniosły 22.195,00 zł. Debiut poprzedziła emisja prywatna akcji, w której sprzedano papiery za 875 tys. zł.


Spółka Dr Kendy S.A. zajmuje się dystrybucją landrynek, które dostarcza do sklepów zarówno w Polsce jak i zagranicą. Jej produkty trafiają m.in. na rynek francuski i włoski. Działalność spółki oparta jest na nowoczesnym modelu biznesowym wzorowanym na sprawdzonych działaniach dystrybutorów zachodnich (np. RedBull) lub krajowych (np. OSHEE). Polega on na wykorzystaniu pełnego outsourcingu produkcji i konfekcjonowania słodyczy przy jednoczesnym skupieniu się na działaniach marketingowych oraz organizacji procesu dystrybucji gotowych wyrobów.

„To wielki dzień dla naszej spółki. Wejście na NewConnect pozwoli nam znacznie zwiększyć dynamikę rozwoju a pozyskane środki pozwolą nam na realizację założonej strategii polegającej na rozwoju marki na rynku krajowym, dalszej penetracji rynków zagranicznych oraz realizacji potencjalnych akwizycji.” - mówi Riad Bekkar, Prezes Zarządu Dr Kendy, który pełni swoją funkcję od lipca 2009 r.

Podczas przeprowadzonej prywatnej emisji akcji Spółce udało się pozyskać 875 tys. zł. Środki te zostały przeznaczone na oddłużenie, poprawę cash flow oraz rozwój prowadzonej działalności operacyjnej. Umożliwią także realizację założonej strategii rozwoju spółki opartej na systematycznym wzroście wartości Spółki poprzez działalność organiczną jak i skokowym - poprzez akwizycję spółek z branży cukierniczej.

Spółka planuje wyraźną poprawę wyników finansowych w tym roku. W 2009 r. wypracowała blisko 400 tys. zł. przychodu i ponad 70 tys. zł. zysku netto./ Dr Kendy
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki