Uczniu włóż sutannę

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi zachęcają młodzież, by wstępowała do stanu duchownego - pisze dziennik "Polska". Przyszli duchowni opowiadają o seminarium i odpowiadają na pytania.

Dotąd takie akcje promocyjne prowadzili w mieście policjanci i wojskowi. Ksiądz doktor Dariusz Kucharski, prorektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi mówi, że jeśli uczniowie będą zainteresowani takimi spotkaniami klerycy na pewno pojawią się w klasach, w których ich jeszcze nie było.

Przyszli kapłani działają w kilkuosobowych grupach. Rozdają redagowane przez siebie pismo ’AMA" i foldery informujące o tym, jak wygląda nauka w WSD. Jednak najważniejsze są rozmowy z uczniami, którzy dopytują się przede wszystkim o celibat.

Ewa Dudkiewicz, dyrektor XXX Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, bez wahania zgodziła się, aby klerycy odwiedzili szkołę. A ksiądz Wiesław Przygoda, konsultor Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, która zajmuje się powołaniami kapłańskimi i zakonnymi, chwali pomysłowość władz łódzkiego seminarium.

"Polska"/IAR/kl/MagM
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne