Uber rozwija swoją działalność w Polsce i wprowadza Uber Freight

Uber rozszerza swoją działalność w Polsce i wprowadza na nasz rynek Uber Freight. Polski rynek transportowy zyskał nową opcję.

(fot. Marcin Jóźwiak / Pexels)

Po sukcesie Uber Freight w Niemczech i Holandii, gdzie usługę wprowadzono trzy miesiące temu, spółka postanowiła wprowadzić swój nowy produkt do Polski.

Polska jest drugim co do wielkości rynkiem przedsiębiorstw transportowych w Europie, a branża logistyczna zatrudnia około 300 000 osób. Rozwiązania cyfrowe, takie jak Uber Freight, będą miały kluczowe znaczenie dla połączenia spedytorów ze sprawdzonymi przewoźnikami w celu transportowania ich towarów i wspierania dalszego wzrostu gospodarczego - informuje spółka.

Czym jest Uber Freight?

Uber Freight łączy przewoźników ze spedytorami, oferując ceny ustalane z góry, szybkie płatności i możliwość zarezerwowania przewozu ładunku za pomocą aplikacji. Ponadto spedytorzy mają możliwość monitorowania przewozu towaru w czasie rzeczywistym.

„Bardzo cieszymy się, że dzięki wprowadzeniu Uber Freight w jeszcze większym stopniu możemy podkreślić naszą obecność w Polsce. Platforma pomaga przewoźnikom łączyć się ze spedytorami - niezależnie od wielkości biznesu. Może wesprzeć przewidywany wzrost gospodarczy Polski, przy jednoczesnym dalszym podnoszeniu standardów branżowych” - mówi Daniel Buczkowski, dyrektor ds. ekspansji Uber Freight na rynkach europejskich.

Uber działa w Polsce od 2015 roku. Początkowo aplikacja służyła do przewozu pasażerów, a od 2017 roku wprowadziła w naszym kraju Uber Eats, za pomocą którego można zamówić jedzenie z dowozem.

DU

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
27 31 dziki_losos

Czyli teraz ta nierentowna spółka, która w kwartał straciła 5 mld dolarów, oprócz pseudo-taksówek operujących po dumpingowych cenach i jeżdżących zagrożeń w transporcie lądowym zwanych także dostawcami jedzenia, wzbogaci ofertę o dumpowanie stawek na spedycję przy jednoczesnym obniżaniu standardów bezpieczeństwa? To może od razu wprowadzą kuriera od drzwi do drzwi za 5 zł, który przerzuca paczki przez płot (w stylu USA), albo kamerzystów na wesele za 200 zł za wieczór, produkujących stylowe filmy typu "Kasia i Sławek" z latającym dywanem (polecam wyszukać w Google, chyba że ktoś ma wrażliwość artystyczną, to lepiej nie)?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne