REKLAMA

USA: w Kalifornii sprzedaż papierosów tylko od 21 lat

2016-03-11 02:24
publikacja
2016-03-11 02:24
YAY Foto

Parlament stanu Kalifornia uchwalił ustawę zezwalającą na sprzedaż papierosów i innych wyrobów tytoniowych, a także papierosów elektronicznych, tylko osobom, które ukończyły 21 lat. Zabroniono też używania e- papierosów - w miejscach publicznych.

Dotychczasowy próg wieku upoważniający do zakupu tych wyrobów wynosił 18 lat.

Szef większościowej frakcji Demokratów w parlamencie stanowym Kevin de Leon przyznał, że ustawa jest "najbardziej radykalnym posunięciem w dziedzinie kontroli wyrobów tytoniowych od ponad 10 lat".

"Nie pozostaniemy bezczynni wobec ponadnarodowych koncernów tytoniowych sprzedających naszym dzieciom wyroby, które ich zabijają" - powiedział senator stanowy Ed Hernandez, autor inicjatywy "Tytoń 21".

Kalifornia, stan o największej liczbie ludności, już od pewnego czasu znajdował się w ścisłej czołówce stanów USA walczących z palaczami. Wcześniej podobne restrykcyjne przepisy uchwaliły jedynie Hawaje. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Jasko
Dziwny to kraj ta Kalifornia. Tam dzieci do szkoły (do Kindergarden) wyruszają już w wieku 5 lat, ale aby kupić legalnie papierosy muszą sporo przeczekać...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki