USA: korporacja Apple zarejestrowała domenę internetową "apple.car"

Korporacja Apple zarejestrowała domenę "apple.car", dając tym powód do spekulacji o zwrocie firmy w stronę przemysłu samochodowego. "Może to mieć związek z aplikacją dla IPhone'ów przeznaczoną dla kierowców, ale nie musi".

(fot. REUTERS/Mike Segar/Files / FORUM)

Aplikacja "Apple's CarPlay" ma umożliwiać dokonywanie połączeń, słuchanie muzyki i sprawdzanie poczty głosowej bez odrywania rąk od kierownicy - czytamy w komentarzu.

"Z drugiej strony, warto pamiętać, że Apple Inc. prowadzi od lat bardzo agresywną rekrutację specjalistów z branży motoryzacyjnej wywodzących się już to z Forda, już to z korporacji Mercedes-Benz" komentuje w sobotę agencja Reutera.

Nazwy dla domeny zarezerwowanej przez korporację Apple Inc. w grudniu są następujące: "apple.car", "apple.cars" oraz "apple.auto" wynika z informacji zamieszczonych na portalu MacRumors (Plotki ze świata Mac).

Apple Inc. (wcześniej Apple Computer Inc.) zajmuje się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej i komputerów, a także tworzeniem oprogramowania. Firma została założona w 1976 roku przez Stevea Wozniaka - projektanta, Stevea Jobsa i Ronalda Waynea.

(PAP)

mars/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~zez

Ciekawe jak się rozwinie sprawa, Apple ma świetny marketing (produkty już nie), ale co innego jest sprzedać komuś telefon za dwukrotność jego faktycznej wartości a zupełnie co innego sprzedać samochód z taką marżą. Osobiście uważam że Apple zaliczy klapę

! Odpowiedz
0 1 ~Gnida

Ależ produkty są świetne tylko:
- o wiele za drogie do tego jakie są świetne
- o wiele za mało można na nich zrobić co ja a nie Apple chce zrobić

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl