REKLAMA

USA-Kuba: pierwszy pasażerski lot po ponad 50 latach przerwy

2016-08-31 19:34
publikacja
2016-08-31 19:34
USA-Kuba: pierwszy pasażerski lot po ponad 50 latach przerwy
USA-Kuba: pierwszy pasażerski lot po ponad 50 latach przerwy
fot. Orlando Barria / / FORUM

Pierwszy pasażerski lot ze Stanów Zjednoczonych na Kubę po ponad 50 latach przerwy. Samolot linii Blue Jet wystartował z miasta Fort Lauderdale na Florydzie, by po 72 minutach wylądować na lotnisku w Santa Clara. Samolot prowadzili dwaj piloci pochodzenia kubańskiego.

Amerykańskie media podkreślają, że to historyczne wydarzenie jest kolejnym krokiem ku pełnej normalizacji stosunków między Hawaną a Waszyngtonem, zapoczątkowanej przez prezydenta Baracka Obamę w grudniu 2014 roku. Kilka miesięcy temu, Departament Transportu Stanów Zjednoczonych podjął pozytywną decyzję co do komercyjnych lotów na Kubę, ale tylko do kilku jej miast. Nie dotyczyło to jeszcze połączeń z Hawaną.

Ze względów proceduralnych o bezpośrednich połączeniach ze stolicą wyspy amerykański rząd zdecyduje wkrótce. Amerykanie w dalszym ciągu nie mogą się bezpośrednio udawać w tym kierunku w celach turystycznych. Jest 12 kategorii, które zezwalają na podróżowanie. Są to między innymi kwestie sportowe, kulturalne, humanitarne, edukacyjne czy religijne.

Od stycznie do kwietnia tego roku Kubę odwiedziło 93 tysiące obywateli Stanów Zjednoczonych. Liczba ta niemal się podwoiła w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Jan Pachlowski/Miami/em/dj

Źródło:IAR
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~niepelnosprawny_org
Kuba się otwiera na świat, warto bedzie tam biznes robić, warto jeszcze trochę zaczekać, ludność, a także władza zaczyna iść w innym kierunku niż kiedykolwiek....
~zez
Biznes będą robić głównie Azjaci, bo do Amerykanów i Europy władze Kuby są jakby trochę uprzedzone (ciekawe dlaczego?) Ostatnio amerykańskie firmy telekomunikacyjne już lamentowały, że kontrakty na zakup sprzętu (bo na Kubie zacofanie telekomunikacyjne jest ogromne) dostały Chiny
~zez
Fidel się pewnie śmieje - ostatecznie to jego "na wierzchu" ;)
~marima
Wierzchu? Kubanska gospodarka to mocarstwo... cukier, turystyka i cygara :)
~asdf odpowiada ~marima
ano potęga w rejonie :^)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki