REKLAMA

URE zatwierdził niższe taryfy dystrybucyjne na '21 dla Energa Operator i PGE Dystrybucja

2021-01-14 16:34
publikacja
2021-01-14 16:34
fot. Krzysztof Wierzbowski / FORUM

Prezes URE zatwierdził taryfy dystrybucyjne Energa Operator i PGE Dystrybucja - podał URE w komunikacie prasowym. Spadek stawek w taryfie Energa Operator wyniesie średnio 1,7 proc., natomiast w taryfie PGE Dystrybucja stawki własne spadną średnio o 2,2 proc.

Jak podał URE, w taryfie Energa Operator spadek stawek dla odbiorców w gospodarstwach domowych w grupie G11 wyniesie 1,5 proc., a w taryfie PGE Dystrybucja taryfa spadnie 1 proc. dla grupy G11.

Taryfy zostały zatwierdzone do końca 2021 roku i mogą zostać wprowadzone do stosowania przez przedsiębiorstwa najwcześniej po 14 dniach od publikacji przez Prezesa URE.

URE przypomniał w komunikacie, że od 1 stycznia 2021 roku dystrybutorzy energii pobierają od odbiorców także tzw. opłatę mocową.

"Uwzględniając więc tę opłatę, średni wzrost rachunku w części dystrybucyjnej dla wszystkich grup odbiorców przyłączonych do sieci Energa Operator wyniesie ok. 16,5 proc. (wzrost o ok. 11,5 proc. dla odbiorców w gospodarstwach domowych w grupie G11 ), zaś w sieci PGE Dystrybucja wzrost o 16,9 proc. (13,7 proc. w grupie G11)" - napisano.

"Oznacza to, że odbiorcy w najczęściej występującej grupie taryfowej G11[2] zapłacą dwóm dystrybutorom średnio od ok. 6,50 zł więcej miesięcznie, przy czym zmiana ta uwzględnia już stawkę opłaty mocowej. Natomiast średni wzrost całego rachunku dla odbiorców posiadających umowy kompleksowe i korzystających z taryfy Energa Obrót lub PGE Obrót Sprzedaż wyniesie około 8 zł miesięcznie" - dodano.

Wcześniej URE zatwierdził niższe taryfy dystrybucyjne na 2021 rok dla Enei i Tauronu.

W grudniu regulator zatwierdził taryfy na sprzedaż energii do odbiorców w gospodarstwach domowych przedsiębiorcom Enea, PGE Obrót i Tauron oraz Energa Obrót. Z tytułu wzrostu ceny energii rachunki odbiorców w części płaconej sprzedawcom prądu wzrosną średnio o ok. 1,50 zł miesięcznie.

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
killgore
To NIE są ceny prądu, tylko opłaty za dystrybucję, do których dojdzie nowa opłata mocowa...
jes
A inflacja wg GUS nadal znikoma :)

Powiązane: Podwyżki cen prądu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki