UE chce, aby Facebook, Snapchat i Instagram były dostępne dla dzieci tylko za zgodą rodziców

Unia Europejska chce ograniczyć dzieciom dostęp do mediów społecznościowych. Według przygotowywanych właśnie regulacji, korzystanie przez dzieci z platform takich jak Facebook, Snapchat i Instagram wymagać będzie zgody rodziców.

UE: Facebook, Snapchat i Instagram dostępne dla dzieci tylko za zgodą rodziców
UE: Facebook, Snapchat i Instagram dostępne dla dzieci tylko za zgodą rodziców (YAY Foto)

O nowych przepisach przygotowywanych na poziomie Unii Europejskiej donosił ostatnio „Financial Times”. Według tych informacji, nowe unijne rozporządzenie ma wejść w życie w 2018 roku. Na jego mocy, dzieci poniżej 16. roku życia będą miały dostęp do mediów społecznościowych jedynie za przyzwoleniem rodziców.

To do samych operatorów platform społecznościowych będzie należało wypracowanie sposobów na weryfikację wieku użytkowników. To zagadnienie budzi spore kontrowersje. Jednym z podawanych, przypuszczalnych sposobów weryfikacji wieku użytkownika jest np. przesyłanie skanu dowodu osobistego.

W projektowanych regulacjach są również przewidziane kary dla serwisów społecznościowych za nieprzestrzeganie nowych zasad. Mowa o grzywnach wynoszących nawet 4 procent od ich globalnego obrotu.

kwl

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~Grudka

Uwazam, ze w polskim prawie powinnismy miec zakaz jazdy samochodem z surykatkami po 18:00.

! Odpowiedz
1 1 ~adam40

ot .."demokracja" według niemców obsadzonych na wszystkich szczeblach UE

! Odpowiedz
0 5 ~Wiking

Nie wolno wprowadzać ŻADNYCH tego typu ograniczeń, bo skutek będzie odwrotny. Zakazany owoc smakuje lepiej i jaki problem dla ucznia zrobić foto dowodu rodzica i samemu udzielić sobie pozwolenia ? A potem kłopoty, bo dziecku ktoś "podebrał" skan dowodu ojca i namieszał z kredytem, bo dziecko wchodziło tam gdzie nie powinno, a rodzica będą ganiać. To rodzice biorą odpowiedzialność i oni powinni uświadamiać dzieciom wszelkie zagrożenia i dyskretnie trzymać rękę na pulsie. Sam mam te konta pozakładane, ale korzystam z nich tylko do szybszego logowania się do niektórych serwisów, nie ma tam ŻADNEJ PRYWATNEJ informacji, zdjęcia, wypowiedzi, jeden zbór śmieci. Nie byłyby złe te serwisy, ale one zbierają o nas za dużo danych: adresy e-mail, weryfikacja telefonem (aby poznać telefon), nic tam umieszczone nie jest trwale kasowane, pozostaje nadal na serwerach (chyba USA), a my tylko wyłączamy co najwyżej podgląd do naszych niektórych treści.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~morski_WILK

powinien byc zakaz do 18 roku zycia , za lamanie zakazu kary gigantyczne , mlodzi ludzie zaczynaja masowo byc nałogistami elektoniki , zle to wrozy dla przyszlosci swiata

! Odpowiedz
2 17 ~Corvin

Szkoda kasy na takie regulacje, tego problemu nie da sie rozwiazac

! Odpowiedz
0 8 ~asdasdas

ale paru eurourzędasów chleb z tego będzie mieć

! Odpowiedz
5 20 ~Wania

Dziwi mnie że pół świata daje zarobić żydkowi z Ameryki.Nie mam konta i nie używam.Fakt że wolę życie bez zbytniej ilości ludzi wokół siebie.

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 19 ~Zasada

Naiwny ten, kto da dowód tożsamości na przechowanie Facebookowi. Wtedy zrobią z takim wszystko co chcą. Inwigilacja i współczesne niewolnictwo ale nie wszyscy to jeszcze rozumieją. Pozdr dla myślących.

! Odpowiedz
0 0 ~niepelnosprawny_org

albo facebook wprowadzi ograniczenia dla ieletnich...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne