REKLAMA
BADANIE

PKN Orlen szacuje na ok. 8 mld zł efekt okazyjnego nabycia PGNiG

2023-02-07 17:10
publikacja
2023-02-07 17:10

Tymczasowa wartość zysku PKN Orlen z tytułu okazyjnego nabycia PGNiG zwiększy w IV kwartale 2022 r. EBITDA grupy Orlen o około 8,1 mld zł - podała spółka w komunikacie.

/ FORUM

PKN podał, że w związku z rejestracją 2 listopada 2022 roku połączenia PKN Orlen z PGNIG, zysk z tytułu okazyjnego nabycia zostanie rozpoznany w wyniku tymczasowego rozliczenia transakcji i stanowi nadwyżkę tymczasowej wartości przejętych aktywów netto nad wartością godziwą przekazanej zapłaty (ceną rynkową wyemitowanych akcji połączeniowych), po uwzględnieniu efektu rozliczenia wcześniej istniejących powiązań.

Spółka podała, że tymczasowa wartość zysku z tytułu okazyjnego nabycia zwiększy w IV kwartale 2022 roku jednostkowy wynik operacyjny powiększony o amortyzację EBITDA PKN Orlen o około 7,9 mld zł oraz skonsolidowany wynik operacyjny powiększony o amortyzację EBITDA Grupy Orlen o około 8,1 mld zł.

PKN podał, że ujęte obecnie wartości możliwych do zidentyfikowania aktywów i zobowiązań w ramach tymczasowego rozliczenia transakcji (aktywów netto) odpowiadają ich wartościom księgowym na dzień połączenia. Proces wyceny do wartości godziwej przejętych aktywów netto jest na bardzo wczesnym etapie.

Spółka zaznaczyła, że wartość zysku na okazyjnym nabyciu może ulec zmianie w ciągu 12 miesięcy od daty połączenia w ramach finalnego rozliczenia transakcji połączenia z PGNIG.

PKN Orlen opublikuje skonsolidowany raport kwartalny grupy Orlen za 4 kwartały 2022 roku 24 lutego 2023 roku. (PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
merchrus
Zarobili na gazie/ropie w IV kwartale bardzo dużo siana. A śpiewka dla TVP już wymyślona żeby nie było że złupili Polaków tylko zyskali na przejęciu pgnigu 8mld...
panic
I Polak obejrzy i uwierzy. Amen
arzab
Znowu ta wszechobecna propaganda sukcesu ! Ceny gazu są już o 50% niższe niż rok temu to nawet Orlen coś "zarobi" !

Powiązane: Połączenie PGNiG i Orlenu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki