

Publikacje z USA zdominowały kalendarium najważniejszych wydarzeń nowego tygodnia. Ale nie zabraknie również ciekawych doniesień z europejskiego podwórka, w tym z Polski.
Poniedziałek, 24 stycznia
Tydzień rozpocznie się od publikacji wstępnych odczytów indeksów PMI, m.in. z Japonii, Francji, Niemiec, strefy euro, Wielkiej Brytanii i USA. GUS pokaże wyniki sprzedaży detalicznej w grudniu.
Wtorek, 25 stycznia
We wtorek decyzję o wysokości stóp procentowych ogłoszą Węgrzy. Konsensus rynkowy przewiduje kolejną podwyżkę o 30 pb.
Sporo danych nadejdzie z USA, m.in. ilustrujących sytuację na rynku nieruchomości i nastroje konsumentów. Kwartalne wyniki opublikuje Microsoft.
Środa, 26 stycznia
W środę poznamy m.in. dane o grudniowej podaży pieniądza w Polsce i kwartalne wyniki Tesli. GUS opublikuje comiesięczny biuletyn statystyczny.
Centralnym punktem rynkowego dnia będzie decyzja amerykańskiej Rezerwy Federalnej ws. wysokości stóp proc. o godz. 20:00 i rozpoczynająca się pół godziny później konferencja prezesa Fedu Jerome'a Powella. Analitycy nie spodziewają się zmiany stóp proc., natomiast będą wyglądać sygnałów dot. tempa zacieśnienia polityki pieniężnej w USA.
Czwartek, 27 stycznia
Kolejny dzień również będzie upływał pod dyktando publikacji zza Oceanu. O 14:30 zostanie opublikowany wstępny odczyt PKB USA w IV kwartale. Konsensus rynkowy przewiduje, że amerykańska gospodarka rosła pod koniec ubiegłego roku w zannualizowanym tempie wynoszącym niespełna 6 proc. Jak co tydzień pojawią się również dane o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.
Raport wynikowy za IV kwartał ubiegłego roku opublikuje w czwartek PKN Orlen. Po sesji na Wall Street wyniki pokaże Apple.
Piątek, 28 stycznia
W ostatni roboczy dzień tygodnia Francja, Szwecja i Hiszpania opublikują szacunki dot. tempa wzrostu gospodarczego w IV kwartale. Unia Europejska zaprezentuje raport o koniunkturze gospodarczej w grudniu. Z USA nadejdą dane o dochodach i wydatkach Amerykanów.
