REKLAMA

Tym będą żyły rynki: Fed, PKB, wyniki gigantów

Maciej Kalwasiński2022-01-21 13:00analityk Bankier.pl
publikacja
2022-01-21 13:00
Tym będą żyły rynki: Fed, PKB, wyniki gigantów
Tym będą żyły rynki: Fed, PKB, wyniki gigantów
fot. Jim Young / / Reuters

Publikacje z USA zdominowały kalendarium najważniejszych wydarzeń nowego tygodnia. Ale nie zabraknie również ciekawych doniesień z europejskiego podwórka, w tym z Polski.

Poniedziałek, 24 stycznia

Tydzień rozpocznie się od publikacji wstępnych odczytów indeksów PMI, m.in. z Japonii, Francji, Niemiec, strefy euro, Wielkiej Brytanii i USA. GUS pokaże wyniki sprzedaży detalicznej w grudniu.

Wtorek, 25 stycznia

We wtorek decyzję o wysokości stóp procentowych ogłoszą Węgrzy. Konsensus rynkowy przewiduje kolejną podwyżkę o 30 pb.

Sporo danych nadejdzie z USA, m.in. ilustrujących sytuację na rynku nieruchomości i nastroje konsumentów. Kwartalne wyniki opublikuje Microsoft.

Środa, 26 stycznia

W środę poznamy m.in. dane o grudniowej podaży pieniądza w Polsce i kwartalne wyniki Tesli. GUS opublikuje comiesięczny biuletyn statystyczny.

Centralnym punktem rynkowego dnia będzie decyzja amerykańskiej Rezerwy Federalnej ws. wysokości stóp proc. o godz. 20:00 i rozpoczynająca się pół godziny później konferencja prezesa Fedu Jerome'a Powella. Analitycy nie spodziewają się zmiany stóp proc., natomiast będą wyglądać sygnałów dot. tempa zacieśnienia polityki pieniężnej w USA.

Czwartek, 27 stycznia

Kolejny dzień również będzie upływał pod dyktando publikacji zza Oceanu. O 14:30 zostanie opublikowany wstępny odczyt PKB USA w IV kwartale. Konsensus rynkowy przewiduje, że amerykańska gospodarka rosła pod koniec ubiegłego roku w zannualizowanym tempie wynoszącym niespełna 6 proc. Jak co tydzień pojawią się również dane o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Raport wynikowy za IV kwartał ubiegłego roku opublikuje w czwartek PKN Orlen. Po sesji na Wall Street wyniki pokaże Apple.

Piątek, 28 stycznia

W ostatni roboczy dzień tygodnia Francja, Szwecja i Hiszpania opublikują szacunki dot. tempa wzrostu gospodarczego w IV kwartale. Unia Europejska zaprezentuje raport o koniunkturze gospodarczej w grudniu. Z USA nadejdą dane o dochodach i wydatkach Amerykanów.

Źródło:
Maciej Kalwasiński
Maciej Kalwasiński
analityk Bankier.pl

Analityk i redaktor prowadzący działu Rynki Bankier.pl. Zajmuje się międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi, ze szczególną uwagą analizuje sytuację gospodarczą Chin. Dba, by Bankier.pl pozostawał źródłem najważniejszych i najbardziej interesujących informacji ze świata i Polski, przedstawionych w przystępny i zrozumiały sposób.

Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (6)

dodaj komentarz
the_mind_renewed
Tym już żyją: Taka heheszka. i popularny komentarz pod tym komunikatem
Powyżej znajduje się niedawny tweet z USA DC Homeland Security and Emergency Management Agency (DC HSEMA) całkowicie zaprzeczający temu, co prezydent Biden powiedział społeczeństwu w ubiegłą środę, że obrazy pustych półek sklepowych w supermarketach to fałszywe
Tym już żyją: Taka heheszka. i popularny komentarz pod tym komunikatem
Powyżej znajduje się niedawny tweet z USA DC Homeland Security and Emergency Management Agency (DC HSEMA) całkowicie zaprzeczający temu, co prezydent Biden powiedział społeczeństwu w ubiegłą środę, że obrazy pustych półek sklepowych w supermarketach to fałszywe wiadomości.

„Kupuj tylko to, czego potrzebujesz”: DC prosi ludzi o ograniczenie zakupów w supermarketach, ponieważ wciąż są puste półki.

Komentarz:
Waszyngton DC jest źródłem ogromnej większości problemów i obaw zwykłych Amerykanów. Waszyngton DC jest złośliwym rakiem w Ameryce. To siedlisko korupcji, przestępczości i zdrady. Rząd federalny sprzymierzył się z najlepszym interesem narodu amerykańskiego i naszej Republiki Konstytucyjnej. My, naród Stanów Zjednoczonych, powinniśmy domagać się, aby rząd federalny nie był finansowany podczas następnych negocjacji w sprawie budżetu federalnego. Ojcowie założyciele Ameryki do tej pory spaliliby doszczętnie każdy budynek federalny.
the_mind_renewed
A tymczasem Statek wycieczkowy z setkami pasażerów zawrócił i ucieka na Bahamy po wydaniu przez USA nakazu aresztowania z powodu niezapłaconych rachunków za paliwo. No dzieje się.
the_mind_renewed
Rynki będą żyły tym co zwykle. A więc malwersacja i ścisła kontrola i regulacja przez "Plunge Protection Team" Chociaż idzie nawet im to coraz trudniej. Dlatego Waszyngton pomaga im uderzając w bęben wojenny na bazie Ukraina. Media także odgrywają wiodącą role w ogłupianiu, podsycaniu i podżeganiu niepokoi i straszenia Rynki będą żyły tym co zwykle. A więc malwersacja i ścisła kontrola i regulacja przez "Plunge Protection Team" Chociaż idzie nawet im to coraz trudniej. Dlatego Waszyngton pomaga im uderzając w bęben wojenny na bazie Ukraina. Media także odgrywają wiodącą role w ogłupianiu, podsycaniu i podżeganiu niepokoi i straszenia Putinem. No w końcu jakoś ten reset musi dojść do skutku.
the_mind_renewed
Ps. Ktoś pamięta co się stało z tonami złota Ukraińskiego za czasów Majdan 2013-14 r. I kto je "zabezpieczył"?. Pewnie i Polskie złoto w razie czego spotkał by ten sam los. Bo zasada jest taka: W czasach pokoju dobrowolnie złoto wysyła się pod opiekę zachodowi, w okresach zawieruchy zasada jest ta sama z pominięciem Ps. Ktoś pamięta co się stało z tonami złota Ukraińskiego za czasów Majdan 2013-14 r. I kto je "zabezpieczył"?. Pewnie i Polskie złoto w razie czego spotkał by ten sam los. Bo zasada jest taka: W czasach pokoju dobrowolnie złoto wysyła się pod opiekę zachodowi, w okresach zawieruchy zasada jest ta sama z pominięciem "dobrowolnie".
sionwo
putin może przyjść z odsieczą planom resetu, jak europejczycy obalą paszporty korporacyjne to rosja wejdzie w europę jak w masło a potem wprowadzą paszporty korporacyjne z rosyjską brutalnością
sel
Skupili za ponad 8 bilionów toksycznych aktywów których nikt nie chciał ,ciekawe komu je wcisną.. chociaż kilkaset miliardów zanim znowu zaczną skup..

Powiązane: Co się wydarzy w nadchodzącym tygodniu?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki