REKLAMA

Twórca mBanku uruchamia nowy bank mobilny

2017-02-14 09:26
publikacja
2017-02-14 09:26

Sławomir Lachowski, twórca mBanku, ma w planach uruchomienie kolejnego banku. Plotki o nowym projekcie krążyły już od ubiegłego roku. Dziś wiadomo, że nowa instytucja będzie nazywała się Golden Sand Bank i ma być bankiem mobilnym.

Sławomir Lachowski / pb.pl

Sławomir Lachowski jest twórcą i pomysłodawcą internetowego mBanku. Z grupą BRE pożegnał się w 2008 roku. Później trafił do Meritum Banku, a następnie do FM Banku, gdzie uruchomił internetową markę Smart Banku. Po ostatniej fali konsolidacji, dziś nie ma już śladu zarówno po Meritum Banku, jak i Smart Banku. Z kolei mBank z internetowej platformy ewoluował w stronę banku uniwersalnego.

Nowy plan Lachowskiego zakłada uruchomienie banku w pełni mobilnego. Jak ustalił "Puls Biznesu", Golden Sand Bank nie będzie miał sieci oddziałów, co oznacza, że nie będzie ponosił związanych z tym kosztów.  Ma to być platforma finansowa oferująca usługi bankowe, ale nie tylko. Zajmie się również inwestycjami i zarządzaniem finansami. Klientem docelowym ma być osoba zamożna, mająca nadwyżki finansowe do ulokowania na platformie Golden Sand Banku.

Więcej na ten temat w "Pulsie Biznesu"

WB

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (54)

dodaj komentarz
~Qba
Widzę, że większość komentujących to wirtualni bizmesmeni z IKEA Katowice. W portfelu 10 pln od żony na bilet do pośredniaka..., a w "negocjacjach" IKEA-wskich milony € w obrocie. Polecam przeniesienie "interesów" do Londynu (CITI).:-)
~BZWBK
Mam pytanie. Jeszcze dwa tygodnie temu na stronie KNF w zakładce podmioty-> banki w formie spółek akcyjnych widniało 36 podmiotów. Dzisiaj jest 35. Co się stało z jednym podmiotem. Wiecie może który bank zniknął z rejestru i dlaczego ? Proszę o pomoc i odpowiedź. Pozdrawiam
~qkiz
To się nazywa wprowadzanie w błąd - Smart Bank połączył się ze swoim biznesowym bratem i zmienił nazwę na NEST Bank. To się nazywa "nie pozostało śladu"???
~ya
po Smart Banku jest ślad zdaje się w postaci Nest Banku
~Gosc
Przynajmniej jak "zbankrutują" to nie zamkną przed klientami drzwi
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~SONDA
Gdzie lepiej ulokować pieniądze?

Zielony - U Kasi w Getin Banku
Czerwony - W Złotej piaskownicy S.Lachowskiego
~żart
Aby "uruchomić" bank, należy mieć pomysł na "Sciernisko" (jak bracia Golec).
https://www.youtube.com/watch?v=dqJ7hA4lVfs
~zamożny7brutto
"Klientem docelowym ma być osoba zamożna. Golden Sand Bank nie będzie miał sieci oddziałów. Ma być bankiem mobilnym."

Całkowita dyskwalifikacja
Zamożny nie bankuje telefonem, za duże ryzyko.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki