Twój e-PIT ma problemy techniczne

Od rana występują przejściowe problemy z nową usługą Ministerstwa Finansów. Podatnicy często nie mogą zalogować się, aby skorzystać z aplikacji Twój e-PIT, dzięki której można w szybki sposób rozliczyć się z fiskusem. 

(http://epit.podatki.gov.pl/)

Około 8:00 rano, po starcie usługi Twój e-PIT nie można było zalogować się na stronie epit.podatki.gov.pl, Pojawiały się albo błąd 502 albo informacja, że serwis jest czasowo niedostępny. Dla niektórych zainteresowanych problemy nadal występują, jednak MF podało, że systematycznie uruchamia dodatkowe serwery, które mają ułatwić dostęp do usługi. 

W międzyczasie resort finansów przekazał na Twitterze, że już 10 tys. podatników skorzystało z usługi.

Rzecznik Ministerstwa Finansów poinformował na Twitterze, że występują przejściowe problemy techniczne. Paweł Jurek podał, że "(Ministerstwo finansów - przyp. red.) obserwujemy bardzo duże zainteresowanie usługą i dlatego przejściowo mogą pojawiać się problemy z logowaniem. Uruchomiliśmy dodatkowe serwery, w rezerwie są kolejne. Jeśli będzie taka potrzeba, to też je wykorzystamy". 

WS

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
15 51 opo2

poważnie zaskoczyło ich 10k użytkowników przy kilkudziesięciu milionach podatnikach? No faktycznie, zaskoczenie jak nic, spodziewali się 10 osób dziennie?

! Odpowiedz
6 46 sublt2

Jak złożą teraz, to będą mieli zwrot 45D od momentu złożenia, a nie od końca kwietnia. :-)
Nietrudno się domyślić dlaczego.
Urzędnicy niezmiennie są zaskoczeni rzeczywistością która ich otacza.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.