Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online TERAZ

Redakcja poleca

Rozliczającym PIT-y kolejny rok z rzędu polecamy sprawdzony, a przy tym darmowy program e-Pity. To proste w obsłudze narzędzie, z którym poradzi sobie każdy podatnik. Co ważne - umożliwia też wysłanie gotowego druku do urzędu skarbowego.

Malwina Wrotniak

Malwina Wrotniak redaktor naczelna Bankier.pl

Twój e-PIT jeszcze nie dla firm. Resort finansów nie zdążył

Tegoroczne rozliczenia miały być prostsze również dla przedsiębiorców. Ministerstwo Finansów wydało komunikat, że usługa Twój e-PIT nie będzie jeszcze dotyczyć przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

(www.podatki.gov.pl)

Ministerstwo Finansów zapowiadało, że rozliczający PIT-36, PIT-36L i PIT-28 (dla przedsiębiorców) będą w tym roku mogli skorzystać z usługi Twój e-PIT. Jednak wydane przez resort oświadczenie mówi jasno, że nie uda się tego dokonać teraz. 

"Od 15 lutego 2020 r. w usłudze Twój e-PIT udostępnimy przygotowane dla ciebie zeznanie podatkowe: PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38. W zakresie PIT-28 i PIT-36 – nie będzie dotyczyć przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej" czytamy na stronie Ministerstwa Finansów. 

Jednocześnie, jak poinformował serwis Pit.pl, na stronach Sejmu można przeczytać rządowy projekt o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. W uzasadnieniu do projektu pojawia się informacja o możliwości niedotrzymania terminów i ryzyku błędów po zbyt wczesnym wprowadzeniu nowych formularzy. 

"... biorąc pod uwagę wprowadzone w ostatnim czasie zmiany w otoczeniu legislacyjnym, które nie zostały przewidziane przy realizacji pierwszego etapu usługi, a które w pierwszej kolejności wpływają na konstrukcję udostępnionych za pośrednictwem portalu podatkowego formularzy podatkowych PIT-37 i PIT-38, oraz równoległą implementację 3 kolejnych formularzy, w tym PIT-36 i PIT-28, stwierdzić należy, że istnieje ryzyko niedotrzymania terminów realizacji drugiego etapu oraz powstania dużej ilości błędów, co z punktu widzenia odpowiedzialności administracji podatkowej za bezpieczeństwo danych udostępnionych podatnikowi, jest niedopuszczalne" -  czytamy w uzasadnieniu. 

WS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 14 forfun

ministerstwo nieudolnych niewykształconych ale wiernych - nie ma zdziwienia

! Odpowiedz
1 0 sammler

Udolny i wykształcony (a przy tym wierny) prezydent Warszawy (PO) obiecał w kampanii wyborczej aplikację na smartfony, która będzie pokazywała w czasie rzeczywistym wolne miejsca parkingowe w strefie płatnego parkowania. Wa-wa nie będzie pierwsza na świecie - wiadomo, co trzeba zrobić. Wystarczy to zrobić. Udolny prezydent niedawno przyznał, że aplikacja będzie gotowa za 3 lata - zupełnie przypadkiem dokładnie na koniec jego kadencji.

Cztery lata! I oczywiście wyda na to grube miliony, bo mówi coś o zakupie specjalnych kamer, jak by nie można było w pierwszej kolejności wykorzystać gęstej sieci kamer miejskiego monitoringu i uruchomić przynajmniej pilotaż na części miejsc wcześniej, żeby zobaczyć czy ten system się na pewno sprawdzi (osobiście uważam, że lepsze byłyby fotokomórki w krawężniku albo pętle w nawierzchni, choć te ostatnie wymagałyby jej zerwania i ponownego położenia).

Bo przecież w samorządzie nie chodzi o to, by coś zrobić, tylko by robić. I wydawać pieniądze. Im dłużej i więcej, tym lepiej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

 • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.