REKLAMA

Twitter walczy z hejtem i wysyła ostrzeżenia

2020-05-07 12:50
publikacja
2020-05-07 12:50

Twitter wyśle ostrzeżenie przed opublikowaniem tweeta, jeżeli ten będzie wulgarny, obraźliwy lub krzywdzący. Nowa funkcja dostępna jest od 5 maja dla użytkowników komunikatora z systemem IOS.

Twitter wyśle ostrzeżenie przed publikacją tweeta / fot. Sattalat phukkum / Shutterstock

Twitter staje do walki z wulgarnymi komentarzami zamieszczanymi na portalu społecznościowym. Od wtorku (5 maja) użytkownicy tweetujący obraźliwe odpowiedzi są pytani, czy na pewno chcą zamieścić wpis. Ostrzeżenie na Twitterze otrzymają użytkownicy korzystający w urządzeń z systemem IOS komentujący tweety w języku angielskim. Eksperyment potrawa przez co najmniej kilka tygodni.

W ciągu sześciu miesięcy (od stycznia do czerwca) w 2019 roku Twitter podjął działania związane ze stosowaniem nadużyć na blisko 396 tys. kontach. W tym samym okresie platforma społecznościowa musiała podjąć kroki w przypadku ponad 584 tys. profili, które zostały zgłoszone jako używające języka nienawiści, informuje portal wirtualnemedia.pl.

- Chcemy w ten sposób zachęcać ludzi do przemyślenia swojego zachowania i wypowiedzi przed opublikowaniem, ponieważ często robią to w emocjach i mogą powiedzieć coś, czego potem żałują - komentuje Sunita Saligram, szefowa Twittera ds. bezpieczeństwa.

DF

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
max5000
A kiedy ta usługa pojawi się dla systemu android i windows?. Przecież na kontach znanych ludzi czy polityków jest tyle wulgarnych wpisów, że tego się nie da czytać. Twitter stał się miejscem dla hejterów, którzy są bezkarni.

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki