REKLAMA

Twitter nie przywróci konta Trumpa

2021-02-11 09:48
publikacja
2021-02-11 09:48
Twitter nie przywróci konta Trumpa
Twitter nie przywróci konta Trumpa
fot. Ascannio / / Shutterstock

Dyrektor finansowy Twittera Ned Segal zapowiedział w środę, że zasady serwisu nie pozwalają na przywrócenie usuniętego konta Donalda Trumpa - nawet jeśli były prezydent USA znów będzie ubiegał się o urząd głowy państwa.

Pytany przez dziennikarza stacji CNBC o przyszłość twitterowego konta Trumpa w razie ubiegania się byłego prezydenta o kolejną kadencję, Segal odpowiedział: "Nasze zasady działają w ten sposób, że jeśli ktoś jest usunięty z naszej platformy, to jest usunięty - niezależnie od tego, czy jest komentatorem, dyrektorem finansowym czy byłym lub obecnym urzędnikiem państwowym".

Jak dodał, polityka serwisu ma na celu zapewnienie, by użytkownicy nie podżegali do przemocy, "a jeśli ktoś to robi, musimy go usunąć i nasza polityka nie pozwala na powrót takich osób".

Podżeganie do przemocy i kwestionowanie wyników wyborów - w tym również po szturmie jego zwolenników na Kapitol - było powodem permanentnego usunięcia konta Trumpa przez Twittera 8 stycznia. Konto Republikanina, dla którego Twitter był jednym z podstawowych narzędzi komunikacji, obserwowało 88 mln użytkowników. (PAP)

osk/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
jpelerj
No to w Polsce podniesie się jazgot świętego oburzenia LOL
max5000
To już będzie standard, blokowanie prawicowych polityków albo treści konserwatywnych. Dziś na youtubie zablokowano kanał fundacji pro-life, który śledziło 300 tys osób. Musimy przywyknąć do lewicowej propagandy w mediach.
pstrzezek
Blokowanie prawicowych treści: Nie
Blokowanie głupoty i fanatyzmu: Tak
Nie oczekuję że zauważysz tu różnice
jan-kowalski odpowiada pstrzezek
Pełna zgoda. Jest tylko jedno "ale" - kto ocenia, czy to głupota lub fanatyzm?
Bo chyba każdy się zgodzi, że co innego jest/będzie głupotą czy fanatyzmem dla Berniego Sandersa i jego zwolenników, a co innego dla zwolenników Tea Party czy Milicji Obywatelskich.

Więc żeby ta ocena była w miarę obiektywna,
Pełna zgoda. Jest tylko jedno "ale" - kto ocenia, czy to głupota lub fanatyzm?
Bo chyba każdy się zgodzi, że co innego jest/będzie głupotą czy fanatyzmem dla Berniego Sandersa i jego zwolenników, a co innego dla zwolenników Tea Party czy Milicji Obywatelskich.

Więc żeby ta ocena była w miarę obiektywna, powinno powstać chyba ciało kolegialne, w którym ludzie o różnych poglądach mieliby taką samą reprezentację (co już należy uznać za mało realne).
Ale nawet jak by ono powstało, to w efekcie - z uwagi na niemożność uzgodnienia większościowego stanowiska - nic za takowe nie byłoby uznawane. Tzn., nic/nikt nie byłby blokowany. I tak byłoby chyba lepiej...
endes odpowiada pstrzezek
Pro-life przyporzadkowujesz do głupoty i fanatyzmu!?.... pożałowania godne twoje przemyślenia.
grzegorzkubik
W USA demokraci chcą ukarać Trumpa za to, że ludzie nie oglądają reżimowych telewizji typu CNN. Trump tu wygrał; nastawił naród przeciw nieprawdzie. Koncerny medialne tracą oglądalność i wpływy. Trump wygrywa w sądach sprawę za sprawą a społeczeństwo w USA trwale się zmieniło. A kto rządzi na świecie jeśli W USA demokraci chcą ukarać Trumpa za to, że ludzie nie oglądają reżimowych telewizji typu CNN. Trump tu wygrał; nastawił naród przeciw nieprawdzie. Koncerny medialne tracą oglądalność i wpływy. Trump wygrywa w sądach sprawę za sprawą a społeczeństwo w USA trwale się zmieniło. A kto rządzi na świecie jeśli nie media? Teraz media w dużym kraju nie mają kontroli nad ludźmi. Trump wychował społeczeństwo kumatych ludzi, którzy już się nie dają. Teraz zyskują małe stacje w internecie. Oglądalność wzrasta ze 40 tys. obejrzeń do kilku milionów dziennie. Zatem Biden nie ma władzy wraz ze swoją administracją.
pstrzezek
"Trump wygrywa w sąda sprawę za sprawą"? Konkrety proszę. Wytoczył pond 62 sprawy i póki co nie wygrał nawet jednej. Przestań mącić bo to nie TVP

Powiązane: Polityka na świecie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki