REKLAMA

Twisto udostępniło Google Pay

Wojciech Boczoń2020-03-05 09:03analityk Bankier.pl
publikacja
2020-03-05 09:03

Na razie z rozwiązania mogą korzystać tylko wybrani klienci, ale za kilka dni usługa zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom. Z kolei za miesiąc Twisto udostępni także płatności Apple Pay.

Twisto to czeski fintech, w który zainwestował ING Bank Śląski. Flagowym produktem firmy są odroczone płatności oraz karta płatnicza z opcją kredytową. I właśnie wybrani do testów użytkownicy karty płatniczej mogą już korzystać z płatności Google Pay. Usługa działa, co sprawdziliśmy w redakcyjnych testach. Za kilka dni będą z niej mogli korzystać wszyscy posiadacze kart Twisto. Miesiąc później pojawią się też płatności Apple Pay.

Firma chce ponadto rozpocząć wydawanie kart wirtualnych, które będzie można używać w środowisku online. Z ust przedstawicieli firmy padają odważne deklaracje – do roku 2024 Twisto zamierza w ogóle zrezygnować z wydawania kart plastikowych przechodząc na płatności kartą wirtualną i Google Pay i Apple Pay.

fot. / / Bankier.pl

Twisto zapowiada też inne nowości, m.in. możliwość rozłożenia zakupu na raty. Usługa ta działa już na rynku czeskim. Użytkownik ma możliwość rozłożenia dowolnego zakupu o wartości przekraczającej 3000 koron (czyli około 500 zł) na raty od 3 do 12 miesięcy. Cały proces jest w pełni online – dostępny na urządzeniach mobilnych. Koszt takiego kredytu i harmonogram spłat podany jest w aplikacji.

W planach jest wdrożenie także rat 0%. Użytkownik będzie mógł dokonać zakupu w sklepie i rozłożyć go na nieoprocentowane raty. Obecnie taka forma zakupów dostępna jest w sklepie Smarty.cz. Klient nie ponosi żadnych kosztów, a prowizję płaci sklep.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (4)

dodaj komentarz
katarzyna8998
Polecam Twisto jako wygodną opcję płatności odroczonych. Minimum formalności przy zakładaniu. Aplikacja łatwa w obsłudze i intuicyjna. Jest też program bonusowy. Pozdrawiam
mbanny
Polecam Twisto. Rejestracja jest prosta i przejrzysta, korzystanie z apki intuicyjne, a po podaniu kodu TWI$TO podczas rejestracji dostaje się 50 zł za darmo na start.

Link do promocji: https://www.twisto.pl/rejestracja/?promo=TWI$TO
zops
Cebula cebulą ale czosnek i tak i tak. ... www.wybory.wex.pl
.
.
__________________________________________________________________________________________
.
payall113 odpowiada twisto00 2020-03-05 16:51
.
Wszystkiego nie trzeba dopowiadać, 2100zł. -- www.new.keep.pl

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki