Tusk: Cały 2011 rok będzie poświęcony deregulacji

Premier Donald Tusk zapowiedział we wtorek, że w przyszłym roku prace rządu będą poświęcone kolejnym aktom deregulacyjnym. Dodał, że chodzi o deregulacje dotyczące m.in. dostępu do zawodów i rozmaitych usług.

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców - tzw. ustawą deregulacyjną, która ma m.in. ograniczyć liczbę wymaganych zezwoleń.

Premier podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej, że rząd chce pracować nad "deregulacją dotyczącą dostępu do zawodów i rozmaitych usług, które dzisiaj są opatrzone gorsetem przepisów korporacyjnych". - Uznajemy to za potrzebę permanentną - dodał.- Nie tylko tej jesieni, ale także cały rok 2011 będzie poświęcony kolejnym aktom deregulacyjnym. Następna będzie pierwsza z cyklu ustaw, które powinny odblokować niektóre korporacyjne zawody i ułatwić w związku z tym dostęp obywateli do tańszej i bardziej powszechnej usługi. Jako klasyczny przykład mogę podać konieczność rozluźnienia rygorów korporacyjnych, jeśli chodzi o pośrednictwo handlu nieruchomościami - zaznaczył szef rządu.

Będzie można zarejestrować spółkę drogą elektroniczną


Donald Tusk zapowiedział, że po wejściu w życie tzw. ustawy deregulacyjnej spółki będzie można rejestrować drogą elektroniczną, co uprości i przyspieszy tę procedurę.

- Dziś jest ważny dzień dla tych, którzy będą rejestrować swoje firmy; szczególnie dotyczy to spółek z ograniczoną odpowiedzialnością - mówił premier podczas wtorkowej konferencji prasowej. Wyjaśnił, że "będzie można je rejestrować drogą elektroniczną, co znakomicie uprości i przyspieszy sam tryb rejestracji, a będzie także odciążeniem dla KRS".

- W wielu przypadkach nie będzie trzeba posługiwać się oryginałami dokumentów, będą wystarczały kopie - powiedział Tusk. Wskazał, że tak będzie np. w wypadku dokumentów potwierdzających wykształcenie, czy odpisów aktów stanu cywilnego. (PAP)

awk/ pad/ ura/dol/ mki/ jbr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~PIOTR

wcale nie oznacza bezpieczeństwa dla SprzedajĄcych czy KupujĄcych nieruchomości. Aktualnie pośrednik musi posiadać licencję zawodową, aby ją uzyskać musi mieć wiedzę nabytą poprzez skończenie studiów podyplomowych z zakresu gospodarki nieruchomościami, odbyć praktykę zawodową i wówczas (bez egzaminów) uzyskuje uprawnienia do wykonywania zawodu. Ponadto pośrednik nie może byc karany za przestępstwa p-ko dokumentom, papierom wartosciowych, gospodarczym, mieniu, skarbowym itp. Likwidacja licencji spowoduje, ze zawód ten bedzie mógł wykonywać każdy np. szewc czy fryzjer, przestepca, - osoba karana za przestepstwa przeciwko mieniu, fałszowaniu pieniędzy, papierów wartosciowych, dokumntów, fałszerstwom pieniedzy, praniu pieniedzy itp. Będą szerzyły sie oszustwa, ludzie wskutek niewidzy posrednika albo zwyczajnego oszustwa bedą tracić majątek życia. Czy napewno Tuskowi o to chodzi. Jeżeli Rząd swoje pomysły co do likwidacji licencji posrednika w obrocie nieruchomosciami, zarządców, rzeczoznawców wprowadzi w życie to doprowadzi do wzrostu skali przestępczości na szkodę obywateli. Ludzie wezma kredyty na mieszkania i nie bedą mieć ani pieniedzy ani mieszkań, czy napewno o to chodzi?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~myślący

Autor: ~Bax [143.28.232.*], 2010-11-24 08:40
jezeli podobają c się te kraje to się tam przeprowadź.

ich wysoka pozycja jest spowodowana brakiem jakiegokolwiek systemu podatkowego - tak wię jest łatwy w utrzymaniu. Jeżeli chciałbyś wprowadzić to u nas to będzie prosto - al za WSZYSTKO będziesz płacił sam (ochrona, szpitale, szkoła itd itp).
Takie zestwaienia trzeba czytać ze zrozumieniem...
no tak - a teraz masz to za darmo bo jedziesz na stację benzynową, tankujesz za 250 złz czego 200 zł to podatek i masz ,,darmową" szkołę dla swojego dziecka. Następny wierzacy w to że za coś nie płaci. Zrozum wreszcie cżłowieku że państwo nie ma ŻADNYCH pieniedzy tylko te które zabierze tobie w postaci ukrytych bądź nie podatków - moze oddac TYLKO i wyłącznie mniej niz wzieło bo musi opłacic urzednikow zabieraących i rozdających pieniądze. NIE MA INNEJ możlwiści

ale to to trzeba zrozumieć

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~michacel2

Deregulacje Tuska mamy juz na sfalszowanych wyborych:
Rany boskie nie do wiary, czy my zyjemy w bananowej republice zielonej wyspy cudów, tozto mafia? To nie tylko oszustwo ale rebelia i spisek ponad 3 mln. glosów uniewazniono - dlaczego? Wszyscy wiedza, ze komisje wyborcze POstawila PO, na wzór komisji hazardowej Sekuly, tam mozna bylo tylko na kazdej karcie glosu na PiS dopisac drugi krzyzyk i glos niewazny. Te wybory powinny byc niewazne i powtórzone, chybaze Platforma przeciez Obywatelska przeglosuje w sejmie ich waznosc.
http://wing2009.salon24.pl/253140,ponad-3-miliony-glosow-niewaznych http://romanzaleski.salon24.pl/253113,1-744-609-glosow-niewaznych-do-sejmikow

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~tttttttttttttttttt44

taa "...a dobrze zarabiający nauczyciele będą uczyć twoje dzieci a dobrze zarabiający policjanci będą pilnować porządku a dobrze zarabiający lekarze będą...." itd

! Odpowiedz
0 0 ~xx

ryzy gamon juz od 3 lat dereguluje i degraduje panstwo
jedyne co mu sie udalo to podwoic zadluzenie

! Odpowiedz
0 0 ~jj

Dość tych kłamstw!!

! Odpowiedz
0 0 ~myślący

czego to on juz nie obiecywał

nie wierzę mu w ANI JEDNO SŁOWO

! Odpowiedz
0 0 ~cud_gospodarczy

a pewnie przy pozorach uwolnienia zawodów wprowadzone zostaną kolejne restrykcje ...
tak samo jak miało wyglądać obniżenie podatków ....

! Odpowiedz
0 0 ~cc

tylko żarty już nieświeże

! Odpowiedz
0 0 ~Zdzichu

Ale ło co chuodzi?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne