REKLAMA

Turyści zapomnieli, że trwa pandemia koronawirusa

2020-06-15 18:01
publikacja
2020-06-15 18:01
fot. Marcin Szkodziński / FORUM

Hotele, kwatery, apartamenty i domki wypoczynkowe w Zakopanem i okolicach w długi czerwcowy weekend pękały w szwach, jednak turyści zapomnieli, że jest to wypoczynek w czasie pandemii i często nie przestrzegali zasad sanitarnych – zwraca uwagę Agata Wojtowicz z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej (TIG).

„Był to pierwszy weekend, podczas którego poczuliśmy, że turystyka istnieje, a turyści w dalszym ciągu wybierają góry. Jeszcze nie możemy mówić o powrocie normalnej sytuacji, jaką znamy z poprzednich lat, ale po tym weekendzie widzimy, że turyści są spragnieni wypoczynku i kontaktu z naturą” – powiedziała Wojtowicz i dodał, że niektóre obiekty hotelarskie były niemalże w całości zapełnione.

„Nie możemy powiedzieć, że przedłużony czerwcowy weekend pokrył straty w turystyce wywołane pandemią, ale dał zastrzyk do tego, żeby przetrwać w branży turystycznej pod Tatrami” – wyjaśniła.

Hotelarze i gastronomowie zwracają jednak uwagę, że turyści w większości nie stosowali się do rygorów bezpieczeństwa sanitarnego. Widać to było choćby na zatłoczonych Krupówkach, gdzie zdecydowana większość osób poruszała się bez masek, chodź deptak był całkowicie zapełniony, a turyści przemieszczali się w ramię w ramię. Podobnie było w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie również w większości turyści nie używali masek.

„Mimo, że hotele dbały o reżim sanitarny to turyści nie zawsze go przestrzegali. Obawiamy się, że może tutaj powstać jakieś kolejne ognisko zapalne przywiezione przez turystów. Musimy być jednak bardziej asertywni i zwracać turystom uwagę i przypominać o obostrzeniach sanitarnych” powiedziała PAP Wojtowicz.

Hotelarze z Podhala obserwują, że dotychczas zainteresowanie rezerwacjami na okres wakacji nie jest zbyt duże w porównaniu do lat ubiegłych. Prezes TIG zwróciła uwagę, że turyści obserwując sytuację związaną z pandemią, z rezerwacjami będą czekać do ostatniej chwili lub będą rezerwowali noclegi tuż przed wyjazdem. W poprzednich latach o tej porze roku sporo miejsc w hotelach było już na okres wakacji zarezerwowanych.(PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (14)

dodaj komentarz
secundus
a w ogóle to obejrzyjcie film
Google Zainstalowało Polakom Program Szpiegujący ws Zarazy
nie chcieliśmy dobrowolnie poddać się inwigilacji to mamy bez wiedzy i tym bardziej zgody
secundus
nikt nie zapomniał, ludzie po prostu nie są tak ciemni jak uważał premier i przestają wierzyć w medialną papkę, skoro średnia wieku zmarłych to średnia długość życia, to coś tu bardzo nie gra
bojack_pl
Pan Łukasz powiedzial ze pandemia jest pod kontrola i szansa spotkania na ulicy zakazonego jest praktycznie zerowa wiec w czym problem?
bha
Cóż....A póżniej będzie znów ogólny lament że ponownie Zamrażają .Niestety Pandemia trwa nadal i to na całym świecie !!! Mamy teraz Krótkowzroczność na maxa nic więcej ,każdy myśli że jakby coś to covid 19 i tak jego nie będzie niby dotyczyć ,lub że przejdzie go niby łagodnie ??? co do tego nikt 100 % pewności Cóż....A póżniej będzie znów ogólny lament że ponownie Zamrażają .Niestety Pandemia trwa nadal i to na całym świecie !!! Mamy teraz Krótkowzroczność na maxa nic więcej ,każdy myśli że jakby coś to covid 19 i tak jego nie będzie niby dotyczyć ,lub że przejdzie go niby łagodnie ??? co do tego nikt 100 % pewności nie dostanie ,a przecież są u każdego jeszcze najbliżsi,rodzina etc.???! ! !.
samsza
taka "prawdziwa", gdzie ludzie umierają.
trollmaster odpowiada samsza
... ze starości i chorób przewlekłych.
bha
Pandemia światowa ---- https://www.worldometers.info/coronavirus/
bha odpowiada trollmaster
Z głupoty i z krótkowzroczności ....każdy będzie miał sędziwy wiek nie ucieknie od niego
samsza odpowiada trollmaster
Analogicznie wszyscy wiedzą, że George Floyd zmarł od duszenia kolanem, a oficjalnie ma w papierach, że zanim przestał oddychać zmarł na zawał serca.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki