REKLAMA

Wybierasz się do Hiszpanii? Musisz wypełnić ważny formularz

2020-07-01 12:32
publikacja
2020-07-01 12:32
fot. Valery Bareta / Shutterstock

Rząd Hiszpanii opublikował w środę w dzienniku ustaw, tzw. BOE, nowe zasady przyjmowania zagranicznych turystów. Zostają oni zobowiązani do wypełnienia przed wyruszeniem w podróż do tego kraju elektronicznego formularza.

Zgodnie z nową regulacją w dokumencie online konieczne będzie podanie dokładnego adresu pobytu podczas wczasów spędzanych w Hiszpanii.

W elektronicznym dokumencie, który przed udaniem się do Hiszpanii będzie trzeba wypełnić, należy też podać m.in. numer telefonu komórkowego, a także wpisać daty oraz miejsca ostatnich podróży.

Wśród pytań, na które będą musieli odpowiedzieć turyści są też kwestie związane z ostatnio przebytymi przez urlopowicza chorobami, co jak wskazuje agencja Europa Press, ma pomóc w szybkiej identyfikacji osób, które mogłyby wyruszyć w podróż w czasie przechodzenia Covid-19.

24 czerwca w hiszpańskim dzienniku ustaw opublikowane zostały inne przepisy dotyczące przyjmowania turystów przybywających na terytorium tego kraju samolotami i statkami. Regulacja ta wprowadziła badania przybyszów w portach morskich i lotniczych z udziałem lekarza.

Zgodnie z nowymi przepisami urlopowicze przybywający do Hiszpanii będą poddani kontroli dokumentów, zostanie im zmierzona temperatura, a następnie lekarz “wizualnie” oceni ich stan zdrowia.

Hiszpania od 21 czerwca przywróciła swobodę podróżowania dla obywateli państw UE. Jedynym wyjątkiem jest Portugalia, z którą władze w Madrycie otworzą granice w środę po południu.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ ap/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki