REKLAMA

Turcja: zablokowany dostęp do Twittera

2016-11-04 07:18
publikacja
2016-11-04 07:18
Turcja: zablokowany dostęp do Twittera
Turcja: zablokowany dostęp do Twittera
fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / / FORUM

Jedna osoba zginęła, a ponad 30 zostało rannych w piątek w wybuchu w Diyarbakirze, mieście na południowym wschodzie Turcji zamieszkanym głównie przez Kurdów. Tymczasem w całym kraju zablokowano Twittera i komunikator na smartfony WhatsApp.

Wybuch oraz blokada Twittera i WhatAppa, o której poinformowała organizacja monitorująca internet Turkey Blocks, nastąpiły po zatrzymaniu w nocy z czwartku na piątek 11 prokurdyjskich deputowanych. Policja aresztowała w związku ze śledztwem w sprawie terroryzmu m.in. współprzewodniczących Ludowej Partii Demokratycznej (HDP), drugiej największej opozycyjnej siły w tureckim parlamencie.

Do wybuchu doszło w dzielnicy Baglar na południu Diyarbakiru, w pobliżu posterunku policji, dokąd przewieziono zatrzymanych deputowanych - podały źródła bezpieczeństwa. Eksplozja była na tyle silna, że słychać ją było w całym mieście.

Biuro gubernatora w Diyarbakirze podało, że wybuchł samochód pułapka, a sprawcą zamachu jest bojownik z Partii Pracujących Kurdystanu. (PAP)

cyk/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Jak zyskać kartę bez opłat i 300 zł?

Jak zyskać kartę bez opłat i 300 zł?

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~niepelnosprawny_org
to juz jest rezim, nie ma tu co dyskutowac, caly ten przewrot miał na celu otwarcie furtki dla zmina dyktatorskich.. radykalnego odlamu islamu...
~dww
fejszbuka tez powinni zablokowac - w koncu dzieci by zaczely sie uczyc a nie pierdami zajmowac...
~Kilof
Gdzie jest Kijowski i KOD??? Widzicie i nie grzmicie!!??
~xyz
KAczorowi się to marzy co :) :) :)

Powiązane: Terroryzm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki