Trzaskowski o 500+ i podwyżce wieku emerytalnego

Nie należy wprowadzać rozwiązań, które będą podwyższać wiek emerytalny, tylko trzeba stworzyć taki system, że ludzie sami będą mogli dokonać wyboru i sami będą chcieli pracować dłużej po to, żeby mieć większą emeryturę - powiedział w poniedziałek kandydat PO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

(fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM)

Trzaskowski był pytany w TOK FM, czy jako prezydent podpisałby ustawę ograniczającą program 500 Plus, np. wycofanie świadczenia na pierwsze dziecko lub ustanowienie progu dochodowego. "500 Plus jest niesłychanie istotną częścią naszego systemu pomocy wszystkim, którzy w tej chwili sobie radzą trochę gorzej i będę go bronił" - odpowiedział.

Na uwagę, że wcześniej użył sformułowania, że program 500 Plus jest programem rozdawnictwa, kandydat PO powiedział: "Myśmy oceniali ten program lata temu i przyznaliśmy rację wszyscy w Platformie Obywatelskiej, że ten program się sprawdził i będziemy go bronić".

Z kolei zapytany, czy podpisałby ustawę, która podwyższałaby wiek emerytalny, Trzaskowski stanowczo zaprzeczył. "Dzisiaj świat stanął na głowie i dzisiaj wszyscy zdaliśmy sobie sprawę z tego, że przede wszystkim trzeba bronić miejsc pracy i że nie elastyczność jest ważniejsza, tylko ważniejsze jest bezpieczeństwo pracy. Dzisiaj kompletnie zmienia się świat i dzisiaj my też musimy się do tego dostosować, my musimy z tego wyciągnąć wnioski. Dzisiaj widać, że miejsce pracy, bezpieczeństwo pracy jest w tej chwili sprawą absolutnie fundamentalną" - mówił.

W programie prowadząca rozmowę podkreśliła, że "społeczeństwo się starzeje i nie stać nas na utrzymanie bardzo młodych emerytów". "Dlatego mówiliśmy jasno, że kwestia wysokości emerytury musi być związana z tym, jak długo ktoś pracuje i tutaj nie należy wprowadzać tego typu rozwiązań, które ten wiek będą podwyższać, tylko trzeba stworzyć taki system, że ludzie sami będą mogli dokonać wyboru i sami będą bardzo często chcieli po prostu pracować dłużej po to, żeby mieć większą emeryturę" - stwierdził.

"Rozmawiałem z mnóstwem seniorów, którzy sami mówią: +my chcemy pracować dłużej+. Jeżeli to będzie ich decyzja, żeby pracować dłużej po to, żeby mieć większą emeryturę, to wtedy ten problem po prostu jasno zostanie rozwiązany i to powinien być wybór ludzi" - powiedział Trzaskowski. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mhr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
22 43 platformers

Oszukał Warszawiaków, oszuka resztę Polaków !!!!!

! Odpowiedz
30 55 jacyna2017

Człowiek, którego ekipa potrafiła zadłużyć na potęgę Wa-wę, najbogatsze miasto w Polsce krytykuje 500+? Nawiasem mówiąc tak sprawnie działają, że nie potrafią rozdać 500+ i wsparcia dla przedsiębiorców od rządu, a co dopiero coś zarobić!? A teraz Polska! Gratuluję twardemu elektoratowi!

! Odpowiedz
42 76 jer65

Wypadało by powiedzieć przepraszam , przepraszamy za ustawę 67 i plucie na 500 + .

! Odpowiedz
46 95 newcommer

Człowiek plastelina, obieca wszystko. Normalnie to polonista jedzie na zmywaku w UK a nie na stanowisku w Stolicy. Zawodowe zero. Gdyby nie polityka grzebałby w śmietniku.

! Odpowiedz
25 70 tindala

Wykształcenie nie jest wadą tylko zaletą. Brak charakteru i beznadziejna banalność poglądów to już dużo gorzej. Typowy człowiek bez właściwości. Pozujący na kogoś kim nie jest.

! Odpowiedz
21 59 tindala

Dopiero zerknąłem w newsy. Pani Kidawa ma " ewentualnie" zastąpić pana Trzaskowskiego na stanowisku prezydenty Warszawy. Uważam że ma kwalifikacje - da się nią zatkać każdą wyrwę, także pęknięcie w kolektorze. Tak jak ten wuj z Mrożka, zabierany przez beduinów na pustynię z powodu wodogłowia :))

! Odpowiedz
55 30 trader18

Pożyjemy, zobaczymy, ja tylko widzę, co Trzaskowski zrobił dla warszawy, więc nie rzuca słów na wiatr.

! Odpowiedz
13 66 tindala

Uprawnienia emerytalne dla organów siłowych rozbudowywało samo PO za czasów swoich rządów.
Zdanie o masowym poparciu seniorów dla dłuższej pracy jest ABSURDALNE" , może odnosić się do co najwyżej do "pracowników naukowych", chociaż tutaj akurat ich młodsi koledzy robią co mogą aby się ich pozbyć. Ludzie pracujący fizycznie, często już po 60-tce nie nadają się do dalszej pracy, a znaleźć inną wcale nie jest łatwo. Obiecuję że oddam na niego głos, ( i mój pies także) tylko niech nie będę zmuszany do czytania i słuchania takich bzdur

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
25 85 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
93 31 emeryt_giełdowy

Trzaskowski, jeżeli pójdziesz w kierunku realizacji projektu ustawy o Prywatnym Kapitale Emerytalnym masz BANKOWO moje poparcie i wsparcie merytoryczne.
Hasło wyborcze "PKE - pracuj tak długo jak chcesz, odchodź na emeryturę kiedy chcesz."
Projekt ustawy czeka na realizację.
https://www.bankier.pl/forum/temat_17- mln-kont-prywatnego-kapitalu-emerytalnego-projekt-ustawy,34359237.html
Należy wyciągać wnioski z przeszłości i poprawiać, a nie powielać błędy tworząc legalne ustawowe piramidy finansowe typu PPK i OFE.
Czas wykorzystać kreatywność i innowacyjność rodaków, skończyć z zasadą TKM i rżnięcia gałęzi na której się siedzi.
Czas najwyższy wprowadzić kwotę wolną od podatku pochodowego dla rodaków taką jaką mają posłowie tzn. 30 tys. zł. Zrównać obywateli i posłów w w prawach podatkowych.
Czas skończyć z uchwalanie w czasie "NOCNEJ ZMIANY" ustaw tzw. poselskich.
Czas rozliczyć hasło "POLSKA w ruinie" i "nam się należało".
Polska to nie dojna krowa - "Ojczyznę dojna racz nam zwrócić Panie"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne