Trzaskowski chce obniżyć stawkę podatku VAT o 1 proc.

2020-07-03 15:52
publikacja
2020-07-03 15:52
fot. Michał Kość / FORUM

Jedną z moich pierwszych decyzji jako prezydenta będzie obniżenie stawek podatku VAT o 1 proc. - zapowiedział w piątek w Łodzi kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Zadeklarował, że jako prezydent będzie wetował ustawy podnoszące podatki, a podpisywał te, które pomagają obywatelom.

Na konferencji prasowej w Łodzi Trzaskowski zapowiedział, że jedną z jego pierwszych decyzji jako prezydenta będzie obniżenie stawek podatku VAT o 1 proc. "Dzisiaj musimy zrobić wszystko, co możliwe, żeby pobudzać gospodarkę, pobudzać konsumpcję i walczyć o każde miejsce pracy" - podkreślił.

Zadeklarował, że jako prezydent RP będzie podpisywał ustawy, które pomagają obywatelom, ratują miejsca pracy. "Jeżeli będą się pojawiały ustawy, które będą zwiększały obciążenia, zwiększały podatki to napotkają na moje twarde weto" - oświadczył Trzaskowski.

Podkreślił, że tak sobie wyobraża rolę "prezydenta w pełni niezależnego, który nie jest związany tylko i wyłącznie z jedną partią polityczną tak, jak prezydent Andrzej Duda, który potrafi się unieść ponad swoje środowisko polityczne i podejmuje decyzje zgodnie z interesem obywateli".

Trzaskowski pytany o podpisanie przez prezydenta karty dotyczącej wolności w sieci, odparł, że to Andrzej Duda podpisywał ustawy, które ograniczały wolność. "Ja bym oczekiwał przede wszystkim od pana prezydenta Andrzeja Dudy, żeby bronił wolności wszystkich niezależnych instytucji" - powiedział kandydat KO.

Dodał, że oczekuje od prezydenta, aby nie pozwalał "agendom rządowym" na inwigilację internetu. "Dosyć tego mamy i jeżeli pan serio mówi o wolności, to niech pan traktuje to słowo poważnie" - mówił Trzaskowski.

Kandydat KO zapewniał, że jako prezydent będzie wetował wszystkie ustawy, które będą podnosić podatki, w tym te związane z cyfryzacją. Jednocześnie opowiedział się za opodatkowaniem korporacji, które działają w branży nowych technologii.

Trzaskowski akcentował także potrzebę wsparcia polskiego przemysłu kreatywnego. "Rozmawiajmy o tym, jak pomóc naszym artystom, jak pomóc naszemu przemysłowi kreatywnemu" - apelował kandydat KO. (PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

reb/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (51)

dodaj komentarz
przemyslaw-pelka
To przypadkowy błąd czy celowe działanie? Obniżka podatku VAT o 1 procent oznacza ze zmniejszy się o on z 23% do 22,77%. Chyba, że panu Trzaskowskiemu (lub redaktorowi) chodziło o jeden punkt procentowy czyli z 23% do 22%

Trochę jak w tym dowcipie o rabinie i kozie ;-)
marszalek2020
To mi trochę przypomina numery sprzed kilkuset lat.
Przyjeżdża trupa aktorska, jeden pajac przyciąga uwagę ludzi swoimi wygłupami, a koledzy wmieszani w publiczność plądrują ludziom kieszenie.

50 miliardów rocznie strat z wyłudzanego VAT - warto pamiętać.
adam2023
Zawsze myślałem inaczej...

Obniżyć podatki? Rafałek znowu się nie popisał z wiedzy ekonomicznej. Chociaż i tak to kiełbasa wyborcza ( stara i nie modna )
Osobiście to ja bym stawkę VAT podniósł z 23 na 24 itp.
A to temu że my ludzie tego nie odczujemy a PKB zyska szczególnie teraz w dobie wydatków na
Zawsze myślałem inaczej...

Obniżyć podatki? Rafałek znowu się nie popisał z wiedzy ekonomicznej. Chociaż i tak to kiełbasa wyborcza ( stara i nie modna )
Osobiście to ja bym stawkę VAT podniósł z 23 na 24 itp.
A to temu że my ludzie tego nie odczujemy a PKB zyska szczególnie teraz w dobie wydatków na tarczę ( ratowanie przedsiębiorców którzy po 5 latach sytych nie mają kapitału na przetrwanie 2 -3 miesięcy chudych szkoda gadać naciągają )
R.F Słup
Syjonista

jas2
Ja bym zlikwidował PIT i CIT a VAT poniósł na 25%.
abcx
Ja pamiętam jeszcze jak ostatnio mnie nabrali, miało być 3 x 15% i inne cuda a w zamian za to podnieśli VAT i ukradli pieniądze z OFE :(
jas2
To fakt. Ja też się nabrałem. Wstyd przyznać ale pomyślałem - PO zadba o klasę średnią. 3x15% to był dobry pomysł na tamte czasy. Zagłosowałem. Niestety okłamali wszystkich i zamiast obniżyć VAT z 22% na 15% - podnieśli na 23%. To było chamskie zagranie.
1a2b
Może niech na razie przestanie rozwozić gówna z Czajki po całej Polsce a potem się zastanowimy co z nim dalej.
kkk1111
a ja chce by PO oddało kasę którą zabrało z ofe i co on na to, tak samo realne jak te jego obietnice dla naiwnych i nie wiedzących co może prezydent ,a po prawdzie bez zaplecza rządowego to może obiecywać co mu ślina na język przyniesie i jak to mówili w PO w obietnice wierzy wyborca
jes
Masz ją w ZUS'ie, tam gdzie niedługo będą wszystkie pieniądze - czytaj gdzie nie będzie ani grosza.
glutek3434
matko co za łaskawca o 1 % dziękuje ci panie w którą nogę pana pocałować ??

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki