REKLAMA

Trzaskowski: Nie ma zgody na podwyższenie podatków

2020-06-29 10:55, akt.2020-06-29 11:13
publikacja
2020-06-29 10:55
aktualizacja
2020-06-29 11:13
Trzaskowski: Nie ma zgody na podwyższenie podatków
Trzaskowski: Nie ma zgody na podwyższenie podatków
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Nie ma zgody na podwyższenie podatków, nie ma zgody na nowe podatki, nie ma zgody na masowe zwolnienia - mówił w Płocku kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski. Zapowiedział także "komisję wyrównywania krzywd" i instytucję świadka prezydenckiego.

Podczas spotkania w Płocku Trzaskowski mówił, że konieczny jest silny, niezależny od partii prezydent, który będzie patrzył władzy na ręce i proponował jasne rozwiązania. "Inaczej ta władza poprowadzi nas nie tylko w złym kierunku, ale poprowadzi nas do Polski, która nie będzie mogła przez lata wyjść z kryzysu gospodarczego i dlatego dzisiaj potrzebna jest równowaga, a nie monopol jednej władzy" - podkreślał.

"Przez najbliższe dni będę mówił o dwóch najważniejszych rzeczach, a mianowicie przede wszystkim o kwestiach związanych z gospodarką, wychodzeniem z kryzysu, ale również będę twardo mówił o uczciwości dlatego, że tę władzę trzeba rozliczyć z tego, co się przez ostatnie lata dzieje w Polsce" - zapowiedział.

Odnosząc się do kwestii gospodarki kandydat Koalicji Obywatelskiej mówił, że spodziewany jest deficyt budżetowy. "Podobno 100 mld zł, 100 mld zł deficytu i dzisiaj widać, że rząd ukrywa przed nami podstawowe fakty i dlatego dzisiaj musi być ktoś, kto będzie rządowi zadawał trudne pytania, kto będzie podsuwał recepty na zadziałanie w tej trudnej sytuacji, a nie ktoś, kto będzie mówił o ośmiu latach rządów (koalicji PO-PSL - PAP) sprzed pięciu lat" - mówił i apelował przy tym: "Patrzmy w przyszłość".

Trzaskowski ocenił, że po władzy można spodziewać się podwyższania podatków i nowych podatków, a także tego, że rząd nie będzie bronił miejsc pracy. "Już się mówi o masowych zwolnieniach, dlatego musi być ktoś, kto będzie gwarantował kontrolę i ktoś, kto tak jak ja powie: nie ma zgody na podwyższenie podatków, nie ma zgody na nowe podatki, nie ma zgody na masowe zwolnienia" - podkreślał.

Mówiąc, że "rząd postanowił upolitycznić prokuraturę i wszystkie instytucje kontrolne", w tym kontekście zapowiedział powołanie "komisji wyrównania krzywd". "Dla tych wszystkich, którzy zostali bezpodstawnie oskarżeni, wyrzuceni z pracy, którzy są dzisiaj straszeni piętnowani. Chce powiedzieć jeszcze jedno, że w tej komisji będzie instytucja świadka prezydenckiego dla wszystkich tych, którzy będą chcieli przyjść i powiedzieć o tym, co PiS wyprawia, o wszystkich aferach, o uwłaszczeniu się, że tam taka osoba zostanie wysłuchana i po prostu rozliczymy PiS z tego, co obiecywał".

Trzaskowski: należy umacniać samorząd

"Dzisiaj najważniejsze jest, aby rozliczyć władzę ze wszystkich obietnic, ale również proponować rozwiązania, które będą umacniać samorząd, które będą stawiać na inwestycje tu i teraz, takie, które będą chronić polskie miejsca pracy, które będą chronić polskie firmy, takie które będą wspierać przedsiębiorczość, które nie pozwolą na podwyższenie podatków, które będą skierowane do tych wszystkich, którzy potrzebują pomocy" - powiedział.

Jego zdaniem "władza, która ma monopol, która nie radzi sobie z kryzysem sama tego nie zrobi, musi być ktoś, kto będzie tę władzę kontrolował".

"Nie możemy sobie pozwolić na tematy zastępcze, dlatego proponuję debatę, mam nadzieję, że już niedługo będę mógł zadać panu prezydentowi pytania" - dodał. Bo - mówił Trzaskowski - "gdzie był pan prezydent Duda w momencie, kiedy atakowano nauczycieli i rezydentów, gdzie był prezydent w momencie, kiedy ogromne rzesze Polaków czuły się zapomniane".

"Nie było pana prezydenta, ani jego głosu, bo prezydent wspiera tylko jedną opcję polityczną i milczy wtedy, kiedy powinien zabrać głos" - powiedział kandydat KO.

Trzaskowski zwracając się "do tych, którzy chcą zmiany", ocenił, że "jeśli tej zmiany nie będzie, będziemy mieć kolejne kilka lat monopolu władzy, która nie ma pomysłu na przyszłość, nie jest uczciwa i której nie da się w pełni rozliczyć, bo atakuje niezależne instytucje, władzy, która chce likwidować samorząd i która uważa że są równiejsi i równi".

autor: Grzegorz Bruszewski, Michał Budkiewicz

gb/ mb/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (16)

dodaj komentarz
platformers
Warszawa zalana, a cwaniaka Trzaskowskiego nie ma !!!! Kiedy wy go wywieziecie na taczce ??? NIERÓB z niego ale to i tak delikatne określenie !!!!
carlito1
Dno i żenada... klasycznie dla PoPiSu
jarek393
Koń by się uśmiał. Trzaskowski jest prominentnym politykiem PO, która (m.in) podniosła podatek VAT, podwyższyła wiek emerytalny, zabrała Polakom pieniądze z OFE, do tego pozwalała mafiom VATowskim bezkarnie okradać państwo z podatku VAT.

Jak można tak bezczelnie udawać, że nie miało się z tymi działaniami
Koń by się uśmiał. Trzaskowski jest prominentnym politykiem PO, która (m.in) podniosła podatek VAT, podwyższyła wiek emerytalny, zabrała Polakom pieniądze z OFE, do tego pozwalała mafiom VATowskim bezkarnie okradać państwo z podatku VAT.

Jak można tak bezczelnie udawać, że nie miało się z tymi działaniami nic wspólnego. Trzaskowski ma typowe dla lewicy podejście do wyborców: uważa Polaków za idiotów z zanikami pamięci.
sloneczkodzg
Pamiętaj o tym , że jeszcze zabrali połowę zasiłku POgrzebowego co starzym ludziom on był najbardziej POtrzebny . To był dopiero wstyd .
grzegorzkubik
"Naczelną polityką naszego rządy będzie stopniowe obniżanie podatków". Minęło 8 lat i anie jednego obniżonego podatku. 8 bitych lat. Grube dwie kadencje i zero obniżek podatków. Tak było i ja Trzaskowskiemu nie wierzę w ani jedno słowo. Ten człowiek podwyższył szereg opląt w Stolicy od śmieci po parkingi."Naczelną polityką naszego rządy będzie stopniowe obniżanie podatków". Minęło 8 lat i anie jednego obniżonego podatku. 8 bitych lat. Grube dwie kadencje i zero obniżek podatków. Tak było i ja Trzaskowskiemu nie wierzę w ani jedno słowo. Ten człowiek podwyższył szereg opląt w Stolicy od śmieci po parkingi. Zadłużył miasto i on wypowiada się o blokowaniu podatków. Jakby mógł to by ściągał po 50% od obywateli.
abcx
Pewnie żartuje, Donald Tusk też celował w takich żartach ;)
peluquero
Wiecie kto z Warszawy zagłosowałoby na Trzaskowskiego, gdyby musiał się zrzec fotela prezydenta miasta na rzecz RP? Tylko mocno pijani i ostro naćpani
wyrwin666
Pan Trzaskowski chce się przypodobać wyborcom Konfederacji ;) Niedoczekanie !!! To samo dotyczy DługoPiSa. Żadnego porozumienia z czerwonymi !
lipsk
No super . Jestem za . Zwłaszcza podatek od śmieci w Warszawie boli.
33karol33
baju baj, baju baj, baju baj.
Natomiast ludzie mają słabą pamięć: nie pamiętają już rządów PO a tym bardziej nie pofatygują się spojrzeć jak Bufon głosowałbw sejmie

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki