REKLAMA

Trump zapowiedział uruchomienie własnej sieci społecznościowej i platformy streamingowej

2021-10-21 05:48
publikacja
2021-10-21 05:48
Trump zapowiedział uruchomienie własnej sieci społecznościowej i platformy streamingowej
Trump zapowiedział uruchomienie własnej sieci społecznościowej i platformy streamingowej
fot. TOM BRENNER / / Reuters

Były prezydent Donald Trump zapowiedział w środę wieczorem uruchomienie własnego portalu społecznościowego, nazwanego TRUTH Social, a także platformy streamingowej. Jak stwierdził, sieć ma być "rywalem" dla liberalnych mediów i gigantów technologicznych.

Próbna wersja ma zostać uruchomiona w przyszłym miesiącu.

"Stworzyłem TRUTH Social i TMTG, by stawić czoła tyranii Big Tech. Żyjemy w świecie, gdzie talibowie są ogromnie obecni na Twitterze, a mimo to wasz ulubiony amerykański prezydent został uciszony" - powiedział Trump, cytowany w komunikacie wydanym przez jego nowo utworzoną spółkę Trump Media and Technology Group (TMTG).

Uruchomienie portalu w wersji beta dla zaproszonych gości planowane jest na listopad, zaś w pełnej wersji portal ma wystartować w pierwszym kwartale 2022 r. Aplikację już teraz można zamówić w przedsprzedaży w Apple Store. Jak napisano w komunikacie, spółka Trumpa ma misję "stworzenia rywala dla konsorcjum liberalnych mediów" i "walki przeciwko Big Tech". Oprócz stworzenia TRUTH (ang. "prawda"), firma Trumpa planuje uruchomić serwis streamingowy TMTG+, który ma oferować nielewicową "rozrywkę, wiadomości i podcasty"

Jak podano w komunikacie, portal zostanie stworzony na bazie fuzji TMTG ze spółką Digital World Acquisition Group (DWAC). DWAC jest spółką typu "blank check", specjalnie utworzoną do przejęcia innej firmy. Jej szefem jest Patrick Orlando, biznesmen specjalizujący się w przejęciach. W zarządzie spółki przedstawiciele funduszu inwestycyjnego Garelick Capital, chilijskiej grupy kapitałowej Bethia oraz innej "spółki w ciemno" Yunhong International, zarejestrowanej na Kajmanach i mającej siedzibę w chińskim Wuhan.

Jak podano w komunikacie, firma powstała z fuzji obu spółek jest wyceniana łącznie na 1,7 mld dolarów. W rezultacie TMTG ma trafić na giełdę.

Inicjatywa Trumpa jest już kolejną próbą stworzenia prawicowej alternatywy dla mediów społecznościowych głównego nurtu. Choć sieci takie jak Parler, Gab, czy Rumble cieszą się stosunkową popularnością w kręgach prawicy, to wciąż są niszowymi. Podobny los spotkał portal GETTR, klon Twittera stworzony przez byłego doradcę Trumpa Jasona Millera.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński 

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (8)

dodaj komentarz
kenn
Portal na pewno ściągnie wielu "wolnościowców", którzy będą widoczni jak na dłoni dla władz. Tak że zalecałbym ostrożność.
max5000
Swietna wiadomosc. Przydałaby sie jakas alternatywa dla lewackich mediów i serwisów filmowych jak Netflix gdzie w kazdym filmie i serialu musi być wątek homo.
oilman
Nie mowiac juz o czarnoskorej Annie Boleyn i recerzach w sredniowiecznej Anglii:)))
oilman
Z punktu widzenia wolnosci slowa to dobra inicjatywa. Tak jak na starozytnej greckiej Agorze, nawet najbardziej niedorzeczne poglady moja prawo byc gloszone:)
broiniac
Zgoda. Niestety płacimy też od tego podatek w postaci płaskiej ziemi i antyszczepionkowców (tak"zwykłych", jak i covidowych).
czarny_bambo
Elegancko, w koncu dobra alternatywa.
#R
jenak
Osobliwa demokracja. Osobliwa wolność słowa.

Zapożyczę.

Kuriozum.
300_pala
A Gulliani nadal z niezapłaconymi fakturami

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki