Trump pozwoli na zakup ubezpieczenia poza granicami stanu

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w środę, że w przyszłym tygodniu podpisze rozporządzenie wykonawcze pozwalające na zakup ubezpieczenia zdrowotnego poza granicami stanu zamieszkania. Ma to pomóc obniżyć koszty ubezpieczenia zdrowotnego.

(fot. Mike Blake / Reuters)

Rozwiązanie to, które było od dawna postulowane przed konserwatystów, spowoduje także zwiększenie konkurencji pomiędzy ubezpieczycielami na rynku krajowym. Rozporządzenie będzie częściowym spełnieniem obietnic prezydenta dotyczących służby zdrowia w sytuacji, gdy druga próba zniesienia Obamacare w Senacie USA zakończyła się w tym tygodniu niepowodzeniem.

W środę rano senator ze stanu Kentucky z ramienia Partii Republikańskiej (GOP) Rand Paul powiedział stacji MSNBC, że ze względu na kolejne fiasko próby zniesienia Obamacare Trump zastanawia się nad "wzięciem spraw w swoje ręce".

Jak podaje na swoim portalu "USA Today", Trump zapowiedział, że będzie rozmawiał z Demokratami ta temat zastąpienia Obamacare.

Likwidacja Obamacare, czyli formalnie Ustawy o Dostępnej Opiece Medycznej (Affordable Care Act), była jednym z czołowych haseł Trumpa w okresie kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2016 r.

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska (PAP)

jek/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl