REKLAMA

Torpol wszedł na rynek kolejowy w Norwegii

2016-06-13 10:33
publikacja
2016-06-13 10:33

Torpol pozyskał pierwszy kontrakt kolejowy w Norwegii. Wartość zlecenia to 8,3 mln koron norweskich brutto, ale spółka zapowiada, że w najbliższym czasie złoży kolejne oferty o łącznej wartości kilkudziesięciu milionów koron.

"Torpol Norge AS (...) została wybrana (...) jako wykonawca przebudowy układu torowego stacji Hamar. Jest to pierwszy pozyskany przez Torpol kontrakt kolejowy w Norwegii. Dotychczas grupa realizowała projekty na rynku tramwajowym w Oslo i Bergen" - napisano w komunikacie.

Dodano, że pozyskanie kontraktu otwiera możliwości dalszego rozwoju działalności grupy Torpol na terenie Skandynawii.

"Przewidujemy w najbliższym czasie złożenie kolejnych ofert na projekty kolejowe, o łącznej wartości kilkudziesięciu milionów koron" - poinformował cytowany w komunikacie Piotr Sarnowski, prezes Torpolu Norge.

Projekt zakłada przebudowę dwóch torów z opcją modernizacji dodatkowego trzeciego. W zakres prac wchodzi też wymiana sieci trakcyjnej oraz likwidacja jednego z istniejących torów. Wartość kontraktu opiewa na 8,3 mln NOK brutto i nie zawiera kosztu zakupu materiałów.

"Oferta Torpol Norge AS została wybrana według kryterium, gdzie 80 proc. stanowiła cena, a pozostałe 20 proc. ocena możliwości wykonawcy" - napisano w raporcie.

Prace mają zakończyć się na początku grudnia.

Wcześniej przedstawiciele Torpolu zapowiadali, że spółka docelowo chce osiągnąć 5-6 proc. udziału w rynku norweskim budownictwa kolejowego, co pod względem wartości oznacza 800-900 mln koron norweskich rocznie. (PAP)

morb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki