REKLAMA
PIT 2023

Torpol chce zwiększyć backlog do 2,5-3 mld zł; w '20 liczy na porównywalne wyniki rdr

2020-11-23 10:40
publikacja
2020-11-23 10:40

Grupa Torpol chce zwiększyć w najbliższym czasie portfel zamówień do poziomu 2,5-3 mld zł. Zarząd liczy, że wyniki w 2020 roku będą porównywalne rdr i ocenia, że kolejny rok nie powinien być gorszy - poinformował prezes Grzegorz Grabowski. Torpol chce pozostać spółką dywidendową.

Torpol chce zwiększyć backlog do 2,5-3 mld zł; w '20 liczy na porównywalne wyniki rdr
Torpol chce zwiększyć backlog do 2,5-3 mld zł; w '20 liczy na porównywalne wyniki rdr
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Zarząd Torpolu, pomimo niepewnej sytuacji związanej z pandemią, patrzy w przyszłość "z ostrożnym optymizmem".

"Najważniejsze, by mimo eskalacji zakażeń, podokańczać do końca roku realizacje. Mam nadzieję, że wprowadzone reżimy pozwolą zakończyć pozytywnie rok, i by ten poziom wyników był porównywalny do roku 2019" - ocenił prezes Grzegorz Grabowski podczas poniedziałkowej konferencji.

"Wyniki w 2021 roku nie powinny być gorsze niż w 2020 roku. Oczywiście trzeba pamiętać o sytuacji związanej z pandemią i jak ona będzie się rozwijała" - dodał.

Torpol zwiększył zysk netto po trzech kwartałach 2020 roku do 26,4 mln zł z 22,1 mln zł rok temu. Przychody grupy spadły w tym czasie do 986,3 mln zł z 1,06 mld zł. Zysk ze sprzedaży brutto zwiększył się w ciągu dziewięciu miesięcy do 60,3 mln zł z 51,7 mln zł rok wcześniej.

Portfel zamówień grupy Torpol ma obecnie wartość około 1,98 mld zł netto, z wyłączeniem konsorcjantów. Portfel obejmuje prowadzenie robót budowlanych do 2022 roku włącznie.

"Cały czas bardzo aktywnie uczestniczymy w większości postępowań ogłaszanych na rynku modernizacji i rewitalizacji infrastruktury kolejowej i dworców, ale również tramwajowym i obiektów inżynieryjnych. W najbliższym czasie chcemy uzupełnić nasz portfel zamówień do poziomu 2,5-3,0 mld zł netto" - poinformował w poniedziałek prezes Grabowski.

"Mamy nadzieję, że zgodnie z deklaracjami zarządcy infrastruktury kolejowej PKP PLK S.A., do ogłoszenia w przyszłym roku są już przygotowane projekty z perspektywy 2021-2027, o wartości kilkunastu miliardów zł, a wiele innych jest już przygotowywanych" - dodał.

Grupa podała, że rentowność portfela zamówień wynosi ok. 5,5-6 proc. Średnia rentowność na sprzedaży brutto z portfela kontraktów grupy za ostatnie 12 miesięcy na koniec września 2020 roku wyniosła 5,5 proc.

Zarząd poinformował, że dotychczas roboty budowlane na większości posiadanych kontraktów są prowadzone zgodnie z harmonogramami.

"Niemniej mamy świadomość, że rozszerzanie się trwającego stanu epidemii oraz dalszy wzrost przypadków zakażeń mogą negatywnie wpływać na działalność operacyjną grupy" - poinformował prezes Grabowski.

Zarząd poinformował też, że Torpol chce pozostać spółką dywidendową. Wartość dywidendy będzie zależeć od rozwoju pandemii w kraju. W październiku tego roku spółka wypłaciła akcjonariuszom 20,67 mln zł, co dało 0,9 zł dywidendy na akcję.

"Głównym segmentem działalności Grupy Torpol jest świadczenie usług w zakresie budownictwa infrastruktury kolejowej. Głównym odbiorcą jest PKP PLK, która z mocy ustawy odpowiada za zarządzanie infrastrukturą kolejową w Polsce. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki