Tooling - komu się to opłaca?

analityk Bankier.pl

Co to jest tooling? Jak dzięki niemu można uniknąć konieczności zapłaty VAT-u? Kto może z niego korzystać i komu to się opłaca? Nie tylko pubom sprzedającym piwo określonego producenta. Wachlarz możliwości jest większy. Sprawę wyjaśnia prawnik Piotr Szulczewski, analityk Bankier.pl.

- Tooling znajduje zastosowanie np. w takich sytuacjach, gdy ktoś przekazuje stoliki z logiem browaru do lokalu, w którym to piwo jest podawane. Tooling jest konstrukcją, w której użyczenie majątku nie zmusza podatników do naliczania podatku VAT z tytułu przekazania sprzętu. Jeśli sprzęt byłby przekazany nieodpłatnie to przedsiębiorcy musieliby zapłacić 23% podatek, ale korzystając z toolingu można tego podatku uniknąć – mówi Piotr Szulczewski, analityk Bankier.pl.

Łukasz Piechowiak, Piotr Szulczewski

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~HighFive

"Logiem"? LOGO się nie odmienia... Jak już to logo-typem.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.