To miały być pierwsze spokojne wakacje po pandemii. Drożyzna i odwołane loty popsuły szyki [Podcast]

Małgorzata Grzegorczyk2022-07-23 08:00
publikacja
2022-07-23 08:00
To miały być pierwsze spokojne wakacje po pandemii. Drożyzna i odwołane loty popsuły szyki [Podcast]
To miały być pierwsze spokojne wakacje po pandemii. Drożyzna i odwołane loty popsuły szyki [Podcast]
fot. KPad / / Shutterstock

Jak wyglądają wakacje po pandemii? Bez koronawirusa, ale za to z drożyzną i odwołanymi lotami.

Wakacje w pełni. Dla tych, którzy jeszcze przed, i dla tych, którzy już wrócili, garść informacji o tegorocznym urlopie Polaków.

O czym rozmawiają w internecie polscy turyści, dowiemy się od Agnieszki Uby z SentiOne. Zdradzę jedną rzecz: pytają, gdzie są hotele, w których nie spotkają Rosjan. Połowa Polaków w ogóle nie pojedzie na wakacje. Mimo to chętnych na wyjazdy zagraniczne z biurami podróży jest dużo, choć rekordowych 3,2 mln z 2019 r. pewnie nie uda się pobić – mówi Marzena Buczkowska-German z portalu Wakacje.pl. Choć średnia cena wyjazdu jest o 800 zł wyższa niż rok temu, to marże touroperatorów spadną – przewiduje Piotr Henicz, wiceprezes Itaki. Czy Polacy jadą nad Bałtyk, nad którym w zeszłym roku można było sprzedać nawet schowek na szczotki – na ten temat mówi Tomasz Machała, prezes Nocowanie.pl. Dlaczego duże lotniska mają problemy i kiedy się one skończą – tego dowiemy się od Grzegorza Polanieckiego, członka zarządu Enter Air, linii czarterowej, która w pandemii nie zwalniała pracowników.

Zapraszam na podcast Wakacje po pandemii.

  • Agnieszka Uba SentiOne 1'27"
  • Marzena Buczkowska-German Wakacje.pl 10'07"
  • Piotr Henicz Itaka 22'14"
  • Grzegorz Polaniecki Enter Air 32'06"
  • Tomasz Machała Nocowanie.pl 44'21"
  • Zakończenie 53'50"

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts.

Źródło:

Do „Pulsu Biznesu” trafiłam jako studentka w 1998 r. Piszę o inwestycjach w Polsce – w fabryki, centra usług biznesowych i ośrodki B+R. Opisuję też zagraniczną ekspansję polskich firm. Zajmuję się także branżą turystyczną –touroperatorami i biurami podróży oraz śledzę zmiany w lotnictwie. W 2012 r. dostałam nagrodę ABSL Excellence Award od Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce. Uwielbiam latać samolotem i zwiedzać fabryki. Jedno i drugie robię dość często w godzinach pracy. W wolnym czasie latam samolotem i zwiedzam świat z rodziną.

Tematy
Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki