REKLAMA

Od niedzieli zakaz pobierania TikToka i WeChata w USA

2020-09-18 14:59
publikacja
2020-09-18 14:59
fot. Mercurious / Shutterstock

Ministerstwo handlu USA zapowiedziało w piątek uchwalenie regulacji zakazujących pobierania przez osoby w Stanach Zjednoczonych popularnych chińskich aplikacji na smartfony - TikTok i WeChat. Zakaz ma wejść w życie w niedzielę 20 września.

Jak podaje Reuters, amerykańska administracja zapowiedziała, że restrykcje wobec TikToka mogą zostać wycofane, jeśli właścicielowi aplikacji, firmie ByteDance, uda się dojść do porozumienia z władzami w sprawie struktury właścicielskiej i bezpieczeństwa danych spółki. Rozmowy m.in. z koncernem Oracle w sprawie utworzenia osobnej spółki TikToka w USA trwają od kilku dni.

Według ministerstwa regulacje mają na celu "ochronę użytkowników w USA poprzez wyeliminowanie dostępu do tych aplikacji i znaczące zredukowanie ich funkcjonalności". Ich skutkiem będzie wycofanie programów z internetowych sklepów Google Play, App Store i innych.

Mimo to, jak zapowiedział szef resortu Wilbur Ross, TikTok będzie dostępny dla istniejących już użytkowników w niezmienionej wersji co najmniej do 12 listopada. Dostęp do aplikacji poza USA pozostanie niezmieniony. WeChat nadal będzie mógł być używany przez dotychczasowych użytkowników, lecz jego funkcjonalność będzie z czasem coraz mniejsza.

Decyzja ministerstwa handlu to odpowiedź na rozporządzenie wydane przez prezydenta Donalda Trumpa, nakazujące zablokowanie części operacji tych aplikacji, które uznał on za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA. Ma to związek z gromadzeniem danych przez aplikacje należące do chińskich firm ByteDance i Tencent.

TikTok to aplikacja umożliwiająca dzielenie się krótkimi filmami wideo, która zyskała wielką popularność wśród młodych ludzi w USA i na świecie. W Stanach Zjednoczonych ma 100 mln użytkowników.

WeChat to komunikator, sieć społecznościowa, a także system mobilnych płatności, posiadający ponad miliard użytkowników w Chinach i innych krajach Azji. W USA korzysta z niego 19 mln użytkowników. (PAP)

osk/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
sel
Czyli mogą sobie demokratycznie nie używać..a jak zechcą to też nie mogą bo nie.
innowierca
Oni zaczynaja traktowac spoleczenstwo podobnie do tego jak w Chinach tylko jest to podane w inny sposob.Znajomy ktore spedzil wiekszosc zycia w Ameryce opowiadal ze pytal Amerykanow dlaczego nie znaja sie na polityce.Oni odpowiadali ze od polityki to maja politykow he he.Przecietny Amerykanin nie wiedzial tez dlaczego wczesniej Oni zaczynaja traktowac spoleczenstwo podobnie do tego jak w Chinach tylko jest to podane w inny sposob.Znajomy ktore spedzil wiekszosc zycia w Ameryce opowiadal ze pytal Amerykanow dlaczego nie znaja sie na polityce.Oni odpowiadali ze od polityki to maja politykow he he.Przecietny Amerykanin nie wiedzial tez dlaczego wczesniej mial dom i z zone mieli 2 samochody (na kredyt) a teraz jest na food stamps he he.Znajomy opowiadal tez ze jest tam druga , duza grupa spoleczenstwa ktora jest otyla I ta czesc amerykanow nie wie nic o istnieniu
innych krajow i wegetuje tylko konsumujac tani fast-food i oglada telewizje nawet nie dbajac o higiene osobista.Grupa ta stanowi okolo 15% spoleczenstwa I rosnie.
Jedzac hamburgery ogladaja telewizje ktora pokazuje im programy o braku wolnosci w Chinach.Znaczy tlumacza im ze oni (amerykanie) maja dobre zycie i sa wolni bo
nie musza pracowac I umieraja z powodu nadcisnienia po 40 roku zycia.
atx
a najwięcej to ludziom miesza w mózgach ten cały fejsbuk
to powinno się zablokować ...a ile małżeństw się przez to rozpadło
bo ktoś siędzi siedzi i siedzi bo pasek nie ma końca ....a obiadu nima!
ajwaj
WOW
To ten Tik-Tok taki zlosliwy ?

Zakaz Jankesów, jest najlepsza reklama. Znaczy maja problemy z wejsciem, czytaniem, szpiegowaniem itd. Jak np. z HUAWEI

Trza se popatrzec obowiazkowo
ajwaj
Starsi mówia, ze w "komunie" cenzura byla mediów,
ale kal-boje sa lepsi
co wolno i nie wolno nawet dzieciom w smartfonie

Powiązane: Wojna handlowa USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki