REKLAMA

TikTok Czarnka za 29 mln zł nie powstanie? Platforma multimedialna znowu opóźniona

Katarzyna Waś-Smarczewska2023-10-02 09:25redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-10-02 09:25

Multimedialna Edukacja Młodzieży, czyli MeduM, miała być edukacyjną platformą streamingową wzorowaną na TikToku i Netfliksie. Została sfinansowana kwotą 29 mln zł, jednak nic nie wskazuje na to, żeby szybko powstała. Pierwotny termin startu dawno minął.

TikTok Czarnka za 29 mln zł nie powstanie? Platforma multimedialna znowu opóźniona
TikTok Czarnka za 29 mln zł nie powstanie? Platforma multimedialna znowu opóźniona
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek zlecił Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju przeprowadzenie konkursu przetargowego na stworzenie platformy streamingowej pod nazwą Multimedialna Edukacja Młodzieży.

Po co jest MeduM?

Beneficjenci zostali poproszeni o stworzenie ok. 230 krótkich filmów o tematyce historycznej, ekonomicznej i kulturowej, które będą umieszczone w specjalnie stworzonym serwisie streamingowym.

Jak wskazuje na rządowej stronie, "celem przedsięwzięcia „MeduM” jest stworzenie i upowszechnienie wśród uczniów w wieku 12-18 lat multimedialnych materiałów edukacyjnych oraz dydaktycznych wspierających proces kształcenia w Polsce oraz umieszczenie ich na utworzonej na potrzeby tego działania platformie streamingowej VoD, spełniającej wymagania w zakresie dostępności, w szczególności dla osób wymagających specjalnego wsparcia w procesie edukacji (w tym uchodźców)."

Czy MeduM kiedykolwiek powstanie?

MeduM miał wystartować w grudniu '22, jednak jego uruchomienie było już od tego czasu kilkukrotnie przekładane. Ostatnia zapowiadana data to był 30 września. 

– Po oddaniu platformy przez wykonawcę zostanie ona poddana testom, tak by zweryfikować jej prawidłową funkcjonalność. Po odebraniu przez Centrum platformy sukcesywnie będą na niej umieszczane filmy z poszczególnych bloków tematycznych – zapowiada biuro prasowe NCBR w odpowiedzi na pytania Presserwisu. – Pierwsze filmy edukacyjne pojawią się w październiku br. – dodaje.

Budżet na uruchomienie platformy to 29 mln zł. Zwycięskie oferty złożyły trzy podmioty: Aktywne Beskidy, Top 500 Innovators i Fundacja Wspierania Historii Kinematografii Polskiej, której prezesem jest Piotr Mikołajczak, wspólnik Jana Marii Tomaszewskiego, kuzyna Jarosława Kaczyńskiego. Umowy z wykonawcami zostały podpisane dopiero w połowie grudnia '22 (przypomnijmy, że pierwotna data startu serwisu to miała być końcówka grudnia), a więc pomysł zaliczył opóźnienie już wtedy.

Przypomnijmy, że na początku roku krajem wstrząsnęła afera dotycząca NCBiR, związana z nieprawidłowościami związanymi z udzielaniem dotacji.

Źródło:
Katarzyna Waś-Smarczewska
Katarzyna Waś-Smarczewska
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadząca Bankier.pl, wydawca. W zespole Bankier.pl od 2008 roku. Absolwentka wrocławskiej polonistyki i specjalizacji edytorskiej, dyplom o komunikacji internetowej obroniła u prof. Jana Miodka. Chce, aby Bankier.pl był najlepszym źródłem informacji - podanych językiem zrozumiałym także dla osób, które nie mają wykształcenia ekonomicznego, a chcą znać i rozumieć zagadnienia dotyczące finansów. Telefon: 606 861 086

Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (8)

dodaj komentarz
carlito1
29 baniek przytulone... Rodzina na swoim i koryto +
kjx
Bedzie miał TikToka czarnuś ale w pierdlu.
jpelerj
Tik Toka nie będzie, kasa wypłynie do kolegów i akolitów PIS. Kolejny wehikuł do dojenia z podatków.
stefan_wilmont_i_ryszard_cyba
Celem było nakręcenie 230 krótkich filmów o tematyce historycznej, ekonomicznej i kulturowej.. to daje jakieś 150 tys zł za filmik XD Ludzie takie za darmo na YT kręcą za ułamek tego!
maxykaz
Plany, makiety i tyle. Wyszło jak zawsze. Wzieli miliony za fantazjowanie i udają że wina Tuska.
kaczyslaw_
Jeszcze tylko 13 dni knurów przy korycie.
trolley
coby tu jeszcze ukraść na koniec...
bangladesznadwisla
Kolejny wałek. Stream którego nikt nie będzie oglądał i który nigdy nie powstanie a za te pieniądze oglądamy filmiki wyborcze pisu

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki