REKLAMA
NIE PRZEGAP

Tesla z nieoczekiwanym zyskiem. Akcje wciąż w górę

2020-07-23 06:55
publikacja
2020-07-23 06:55
Tesla z nieoczekiwanym zyskiem. Akcje wciąż w górę
Tesla z nieoczekiwanym zyskiem. Akcje wciąż w górę
fot. Shutterstock.com /

Akcje Tesli podrożały w handlu pozasesyjnym po tym, jak spółka zaraportowała lepsze od oczekiwań wyniki finansowe za drugi, pandemiczny kwartał.

Po zamknięciu sesji na Wall Street Tesla zyskała jeszcze 4,06 proc. W trakcie regularnych notowań wzrost wyniósł 1,53 proc. Uwzględniając handel posesyjny, akcje Tesli wyceniane są obecnie na 1657 dolarów. To o 295 proc. więcej niż na początku 2020 r.

Optymizm w rozgrzane serca inwestorów wlały wyniki finansowe Tesli. W drugim, naznaczonym pandemią koronawirusa kwartale, spółka Elona Muska zarobiła 104 mln dolarów czyli 50 centów na akcję. Oznacza to czwarty z rzędu kwartał na plusie. Giełdowi analitycy oczekiwali tymczasem, że w drugim kwartale Tesla pokaże niewielką stratę, w wysokości 2 centów na akcję.

Mimo spadku przychodów (6,04 mld wobec 6,35 mld dolarów przed rokiem), także w tej kategorii Tesli udało się pobić prognozy (5,15 mld dolarów).

- Nasz biznes pokazał wysoką odporność w tych trudnych czasach. Mimo zamknięcia głównej fabryki we Fremont przez niemal pół kwartału pokazaliśmy czwarty zyskowny kwartał z rzędu i wygenerowaliśmy 418 mln dolarów przepływów pieniężnych – chwali się Tesla w komunikacie.

- Oczekujemy, że progres, który wykonaliśmy w pierwszej połowie, dobrze ustawia nas na drugą połowę roku. Produkcja w naszych zakładach rośnie, aby sprostać popytowi. W dalszej części roku budować będziemy jednocześnie trzy fabryki na trzech kontynentach – dodaje spółka, mając na myśli zakłady w Szanghaju, pod Berlinem oraz we wspomnianym Fremont, gdzie dojdzie do rozbudowy potencjału produkcyjnego.

Amerykańskie media podkreślają, że dobra passa Tesli pozwala spółce myśleć o włączeniu jej akcji do indeksu S&P500. W krótkim terminie może to jeszcze bardziej podbić cenę akcji spółki, które teraz będą musiały kupować instytucje odzwierciedlające zachowanie tego indeksu.

MZ

Źródło:
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
konik_garbusek
cała ta spółka i obecne wyceny (nie tylko tu, wszystko, zwłaszcza tech) to opowieści z mchu i paproci. Hiperbola i sciana w górę - ból będzie większy niz w 2000.
meryt
Kurs Apple prawie 100 razy wyższy od tego w 2000 r.
skaurus
W artykule nie ma wzmianki ale tak naprawdę T powinna pokazać stratę. Gdyby nie wpływy z podatku narzuconego producentom klasycznych aut, ahh ten wolny rynek (428 mln $ tylko za 2 kwartał) byłoby 300 mln straty.
Ciekawe co zrobią fundy teraz jak im każą doważać papier po tej cenie (wejście w SP500), interes życia.
mknowak
Cena akcji 1657, zysk na akcję za kwartał 2 dolary.... niech będzie zysk roczny 10 dolarów to będzie rocznie 0,6% to ja się pytam skąd ta cena akcji i kto te akcje kupuje ?
Przecież żeby zysk był na poziomie 4% to by musieli płacić 66 dolarów dywidendy rocznie ja rozumiem że kupuje się przyszłość ale jak bardzo odległą przyszłość
Cena akcji 1657, zysk na akcję za kwartał 2 dolary.... niech będzie zysk roczny 10 dolarów to będzie rocznie 0,6% to ja się pytam skąd ta cena akcji i kto te akcje kupuje ?
Przecież żeby zysk był na poziomie 4% to by musieli płacić 66 dolarów dywidendy rocznie ja rozumiem że kupuje się przyszłość ale jak bardzo odległą przyszłość ktoś potrafi to wytłumaczyć ?
knl111
Skąd ta cena? Znikąd. identycznie jak w 2000 roku na dot-comach.
jas2
O 0,5% więcej niż na lokacie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki