REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Tesla powinna zrezygnować z autopilota?

2016-07-15 09:34
publikacja
2016-07-15 09:34

Ostatnie doniesienia o wypadkach spowodowanych rzekomo niedopracowaną funkcją autopilota zmotywowały amerykański portal analizujący bezpieczeństwo i awaryjność samochodów do wystosowania pisma z prośbą o wyłączenie tej usługi w autach Tesla Motors.

Consumer Reports, który regularnie analizuje rynek motoryzacyjny sugeruje, że Tesla Motors powinna zrezygnować z udostępniania autopilota. – Poprzez nazwę marketingową – „autopilot”, Tesla daje klientom fałszywe poczucie bezpieczeństwa – pisze jeden z pracowników portalu.

fot. / / Wikimedia Commons

Choć trudno było w kontekście ostatnich wypadków wskazać autopilota jako jedynego winnego, według redaktorów serwisu funkcja ta nie powinna być w ogóle udostępniana kierowcom, jeżeli firma nie ukończyła jeszcze nad nią pracy. Uważają, że dopóki Tesla nie zaktualizuje oprogramowania sprawdzającego kierowców, czy na pewno trzymają ręce na kierownicy, dostępność funkcji powinna zostać zawieszona.

Tesla broni się przed zarzutami tym, że dostatecznie informuje o możliwym ryzyku. Na ekranie samochodu wyświetla się komunikat, że włączenie autopilota nie zwalnia kierowcy z zachowania wszelkiej ostrożności i panowania nad kierownicą samochodu. 

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Mariusz
Tesla nie powinna nigdy rezygnować z autopilota . To kierowcy powinni odbywać szkolenia z zakresu obsługi urządzeń nawigacyjnych .
~Ktoś
Zdecydowanie nie wyłączać. Przecież na śmierci też mozna zrobić biznes. Już jakiś czas temu nasi "biznesmeni" wsparci pawulonem to udowodnili. Owszem paru wpadło nawet jakieś wyroki były ale ilu się na tym dorobiło?
Podobnie z Teslą. Zakłady pogrzebowe, kwiaciarnie, ciuchy itd. Kasa sama się kręci. Tylko warto by było
Zdecydowanie nie wyłączać. Przecież na śmierci też mozna zrobić biznes. Już jakiś czas temu nasi "biznesmeni" wsparci pawulonem to udowodnili. Owszem paru wpadło nawet jakieś wyroki były ale ilu się na tym dorobiło?
Podobnie z Teslą. Zakłady pogrzebowe, kwiaciarnie, ciuchy itd. Kasa sama się kręci. Tylko warto by było sprawdzić czy właściciele Tesli nie maja jakichś udziałów w w/w biznesie
~taaaa
"Ostatnie doniesienia o wypadkach spowodowanych rzekomo niedopracowaną funkcją autopilota (...)" - no tak, przecież wiadomo, że to przecież nie wina programistów i ogólnie idiotycznego pomysłu nierealnego do realizacji w praktyce, lecz kudrupla (wyjaśnienie dla gimbazy: SARKAZM). Ech.. bankier schodzi na psy
~niepelnosprawny_org
nie powinna rezygnować, ale to powinien być dodatek, a nie poleganie wyłącznie na autopilocie, np. jak jest droga bez aut można bardziej korzystać z takich wynalazków...
~PogromcaGlupoty
A po co? Niech lemingi giną.
~endi
ktoś w końcu musi przetestować tego autopilota ...

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki