REKLAMA

Tesla jest już warta więcej niż Ford

2017-04-04 07:11
publikacja
2017-04-04 07:11

Tesla zanotowała wzrost ceny akcji o 6 proc. po ogłoszeniu wyników finansowych za ostatni kwartał. Entuzjazm inwestorów na giełdzie sprawił, że Tesla pod względem kapitalizacji rynkowej jest dziś warta więcej niż legenda motoryzacji – Ford.

fot. Malwina Wrotniak-Chałada / / Bankier.pl

Bardzo dobre wyniki sprzedaży modelu S i modelu X ucieszyły akcjonariuszy Tesli. Kurs akcji spółki wzrósł o 6 proc. Tak optymistycznych nastrojów nie zapewniła inwestorom jednak spółka Ford, której słabe wyniki spowodowały spadek ceny waloru o 3 proc. – donosi CNN Money. Te dwie zmiany spowodowały, że Tesla jest dziś wyceniana wyżej niż Ford.

Wartość rynkowa Forda wynosi obecnie 45 miliardów dolarów amerykańskich, podczas gdy Tesla warta jest już 48 mld. Do takiej wyceny doszło pomimo znacznych różnic w produkcji aut. Ford rocznie produkuje kilka milionów samochodów (6,7 mln w roku ubiegłym). Tesla w tym samym okresie wyprodukowała zaledwie 76 tys. sztuk.

Jak pisaliśmy w artykule „Tesla bije kolejne rekordy”, pierwszy kwartał roku okazał się dla Tesli rekordowy. Łącznie dostarczono klientom 25 000 sztuk aut (13 450 egzemplarzy modelu S i 11 550 egzemplarzy modelu X) – to o 69 proc. więcej względem poprzedniego kwartału. Nowy rekord wyznaczono także w przypadku produkcji – z taśm zjechało 25 418 samochodów.

Inwestorzy liczą jednak na dalsze wzrosty w wyniku uruchomienia produkcji modelu 3 – będzie to oferta skierowana do mas. Będzie to najtańszy model w ofercie Tesli.

MG

Źródło:
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Powiązane: Motoryzacja

Komentarze (27)

dodaj komentarz
~Rachmistrz
Tesla droższa od Forda - to całkiem zrozumiałe, Forda może kupić każdy obywatel, Teslę tylko nieliczni... :-)
~PISOUT
Muszę przyznać, że dosyć wysoka wycena marzeń. Ford na czysto zarobił w 2016r. 4596 mln USD, natomiast Tesla zanotowała stratę prawie 675 mln USD:) W sumie bardzo chętnie spekulacyjnie zakupiłbym akcje Tesli, gdyby w trakcie bessy spadły gdzieś do 10 USD, co i tak wcale nie byłoby taką dobrą ceną:)

http://corporate.
Muszę przyznać, że dosyć wysoka wycena marzeń. Ford na czysto zarobił w 2016r. 4596 mln USD, natomiast Tesla zanotowała stratę prawie 675 mln USD:) W sumie bardzo chętnie spekulacyjnie zakupiłbym akcje Tesli, gdyby w trakcie bessy spadły gdzieś do 10 USD, co i tak wcale nie byłoby taką dobrą ceną:)

http://corporate.ford.com/content/dam/corporate/en/investors/reports-and-filings/Annual%20Reports/2017/2016-Annual-Report-Final.pdf

http://ir.tesla.com/secfiling.cfm?filingid=1564590-17-3118&cik=1318605#TSLA-10K_20161231_HTM_ITEM_6
~DoplatyDoTeslii
Tesla ma potencjal na przyszle dekady tak dlugo jak dlugo doplacajado tego panstwa socjalistyczne!!!
Tam gdzie nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze!! Lapowki!!!
~icek_cymbergaj
podobne elektryki woza poczte, paczki na naszym dworcu, a meleksy na polu golfowym ( w promieniu do 500m)

ale je SPRZEDAWALI z zyskiem, a nie tlukli sztuki dla wiekszych dotacji i nowych akcji
~F16
Ten przykład pokazuje, że w dzisiejszych czasach przy wycenie społek nie obowiązują żadne zasady ekonomii, a giełdy to nic innego jak legalne kasyna. Tesla ma straty albo nikłe zyski w kwartale, a Ford 10mld dolarów zysku brutto w 2016. Tyle w temacie.
~ZQW
Nokia też była potentatem, a teraz praktycznie nie istnieje.
~jj
Ale Tesla ma potencjał na nastepne dekady, a Ford już tylko bogatą historię... a jak mam cos kupić dziś to bardziej mnie interesuje jutro niz wczoraj? Kupuj forda i patrz co się stanie tylko miej na uwadze że wielu madrzejszych od Ciebie go sprzedaje.
~wer odpowiada ~jj
Opierasz się a przekonaniu, że auta elektryczne będą się rozchodzić jak ciepłe bułeczki. Jak narazie to dysproporcja jest ogromna.Być może elektryki zawojują świat a może cały boom skończy się na kilkuset tysiącach pojazdów i ludzie pozostaną przy tradycyjnych napędach.
~bankster
to wszystko to jest inwestycja. jest już pewne, że przyszłość motoryzacji nalezy do samochodów elektrycznych a Tesla ma w tej dziedzinie najlepsze rezultaty. Póki co produkcja jest jeszcze za mała do tego, żeby zarabiać ale z czasem, jak zacznie produkować na pełnych mocach pojawią się też zyski. Tym bardziej, że to wszystko to jest inwestycja. jest już pewne, że przyszłość motoryzacji nalezy do samochodów elektrycznych a Tesla ma w tej dziedzinie najlepsze rezultaty. Póki co produkcja jest jeszcze za mała do tego, żeby zarabiać ale z czasem, jak zacznie produkować na pełnych mocach pojawią się też zyski. Tym bardziej, że koszty uruchomienia takiej fabryki były ogromne. Inwestorzy widzą w Tesli przyszłość i dlatego jej akcje sa takie drogie
~mistrz
a jeździłeś kiedyś Teslą?
to się przejedź to zmienisz zdanie

ale porównywanie tesli do forda to jak BMW do Dacii

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki