Tesla Motors zmieni nazwę?

Po 10 latach walki o domenę tesla.com, Elonowi Muskowi – szefowi firmy Tesla Motors, udało się w końcu przekierowywać z niej na witrynę swojej marki samochodów elektrycznych. Dotychczas jej właścicielem był  inżynier z Doliny Krzemowej, który poza samym jej posiadaniem, nie wykorzystywał jej w żadnym celu. Czy to oznacza, że Musk teraz powróci do pierwotnego pomysłu na nazwę dla swojej firmy?

Domena tesla.com była nieużytkowana przez blisko 24 lata. Pokrzyżowało to nieco plany Elona Muska, który wobec nieustępliwości jej właściciela musiał odpuścić i założyć witrynę teslamotors.com, co miało również wpływ na ostatecznie wybraną nazwę przedsiębiorstwa. W piątek rzecznik Tesla Motors podał jednak do wiadomości, że po latach udało się w końcu ustawić przekierowanie z tesla.com na teslamotors.com – donosi Bloomberg Business.

(fot. Liu Xingzhe/ChinaFotoPress / FORUM)

Czy to oznacza, że Musk wykorzysta przejęcie domeny do zmiany nazwy swojej firmy? Rok temu, kiedy uruchamiano departament Tesla Energy odpowiedzialny za baterię dla domu, zapytano go o możliwość uproszczenia nawy przedsiębiorstwa, żeby nie sugerowało już jedynie działalności w przemyśle motoryzacyjnym. Musk przyznał wtedy, że nie jest to obecnie możliwe ze względu na problemy z domeną.

Nie wiadomo jednak jeszcze, na jakiej zasadzie działa udostępnienie Tesla Motors domeny tesla.com. Nie ujawniono, czy domena została kupiona, czy przekierowanie działa tylko w wyniku umowy z Stu Grossmanem – dotychczasowym jej właścicielem. Rzecznik odmówił komentarza w tej sprawie.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~cc

1. Nie wszystko jest na sprzedaż ?
2. Cena jest zbyt mała ?
3. Pazerność właściciela n ie zna granic ?
Ciekawe jaki jest powód
Jeżeli nr 1. To brawo ( nie wszystko musi być na sprzedaż trzeba mieć tego świadomość, ludzkość powoli o tym zapomina.)

! Odpowiedz
1 1 ~Cartman

Ciężko sprawdzić właścicieli domen we whois?

! Odpowiedz
0 0 ~vito

NIE kazdego mozna sprawdzic niestety,na wiele adresow nie ma wynikow

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.