REKLAMA

Tesco wycofuje się z Polski. Przejmie go właściciel Netto

2020-06-18 08:33, akt.2020-06-18 09:06
publikacja
2020-06-18 08:33
aktualizacja
2020-06-18 09:06
fot. Zbyszek Kaczmarek / FORUM

Brytyjska grupa supermarketów Tesco poinformowała w czwartek rano, że za 819 milionów złotych sprzedaje swój polski oddział i zamierza skoncentrować się na innych rynkach w regionie Europy Środkowej - w Czechach oraz na Węgrzech i Słowacji.

W wydanym oświadczeniu Tesco wskazało, że ma silniejszą pozycję rynkową i lepsze perspektywy wzrostu w trzech pozostałych krajach. Nabywcą jej 301 sklepów w Polsce jest Salling Group A/S.

Jak podano, całkowita wartość przedsiębiorstwa ustalona w ramach transakcji wynosi 900 mln zł, a łączne wpływy netto mają wynieść około 819 mln zł, w gotówce.

Sfinalizowanie transakcji spodziewane jest w bieżącym roku finansowym, a wpływy ze sprzedaży zostaną przeznaczone na ogólne cele korporacyjne.

"Konsolidując obie sieci handlowe na rozwojowym rynku, robimy znaczący krok w realizacji strategii całej naszej grupy, stając się jednym z czołowych graczy na jednym z największych rynków w Europie" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym Netto Polska, prezes Janusz Stroka.

„Widzieliśmy znaczącą poprawę wyników naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal dostrzegamy wyzwania rynkowe w Polsce. Ta transakcja pozwoli nam skoncentrować się w regionie na działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową i możliwości wzrostu oraz osiągamy marże i wyniki finansowe, które stanowią wartość dla Grupy" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Grupy Tesco Dave Lewis.

Salling Group jest właścicielem sieci sklepów Netto. Pierwszy sklep Netto w Polsce powstał w 1995 r. w Szczecinie. Firma ma obecnie ponad 383 sklepów i trzy magazyny dystrybucyjne, zatrudnia ponad 5 tys. osób. (PAP Biznes)

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
bha
Im mniejsza konkurencja na rynku tym większy Monopol dyktujący warunki i ceny.
trybuch
W Polsce nie ma szans na rozwój biznesu wiec ucieka kto może. Patrząc na GPW to dużo dobrych spółek zostało przejętych za bezcen i wycofano z giełdy. Obraz Polski przez pryzmat ekonomi i rozwoju jest zły taki jest efekt tzw „dobrej zmiany”.
ryszard-taryfiarz
Nie dali rady konkurencji, co tu dużo wróżyć. Takie dino czy biedra rosną, a hipermarkety kisną

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki