REKLAMA

Termo2Power rośnie dzięki umowie z PGNiG

Adam Hajdamowicz2019-01-11 15:28redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-01-11 15:28

Giełdowa spółka Termo2Power podpisała umowę na współpracę z jedną ze spółek zależnych od PGNiG Termika. Informacja ta doprowadziła do wzrostu kursu o blisko 70 procent.

fot. / / YAY Foto

Spółka Termo2Power poinformowała o zawartej w dniu 09.01.2019 roku umowie w sprawie współpracy z PGNiG Termika Energetyka Rozproszona. Zgodnie z umową uzgodniono, że:

  • Termika będzie oferowała produkty Termo2Power swoim klientom jako narzędzia do produkcji lub odzysku ciepła oraz produkcji energii elektrycznej z ciepła wytworzonego lub odpadowego.

  • Termo2Power zaoferuje potencjalnym polskim klientom Termikę jako ewentualnego operatora BOOT („Built Own Operate Transfer”), w tym konkretnym przypadku oznacza to, że użytkownik końcowy nie musi inwestować w instalację urządzenia oferowanego przez Termo2Power, lecz środki finansowe Inwestuje Termika. Użytkownik końcowy przez określony czas (wynikający z zawartej umowy) płacić będzie Termice wyłącznie za wyprodukowaną i dostarczoną energię elektryczną i/lub ciepło).

  • Termika oraz Termo2Power będą partnerami w projektach badawczych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

Ustalono także, iż warunki dostaw, ceny oraz sposoby rozliczeń z tytułu wspólnej realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych będą przedmiotem odrębnych ustaleń, indywidualnych dla każdego klienta.

Informacja o podpisanej umowie przyniosła ogromne wzrosty akcji Termo2Power, które po zaledwie dwóch godzinach handlu podrożały o ponad dwie trzecie. Wzrostowi temu towarzyszyły także wyjątkowo wysokie jak na tę spółkę obroty, które sięgnęły aż 254 tys. złotych. Później notowania Termo2Power zostały zawieszone.

fot. / / Bankier.pl

Termo2Power to polska spółka założona w 2015 roku, która działa w branży systemów konwersji ciepła na energię elektryczną w zakresie mocy 30-300 kW i 2-15 MWe, a jej główną osią działalności jest segment urządzeń ORC (Organic Rankine Cycle). Jak podaje Termo2Power: „wszystkie produkty i usługi spółki realizują konwersje ciepła pochodzącego z odpadów w energię elektryczną”. Od stycznia 2017 roku Termo2Power notowane jest na rynku New Connect.

PGNiG Termika Energetyka Rozproszona działa natomiast w branży energetyki rozproszonej, oferując klientom kompleksowe usługi z zakresu outsourcingu energetycznego, w tym dostawy energii elektrycznej oraz ciepła i chłodu wytwarzanych we własnych źródłach wytwórczych.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki