REKLAMA
DZIEŃ UE

TenderHut w 2023 będzie dostosowywał się do rynku. Nie widzi spadku popytu w sektorze IT

2023-05-09 14:06
publikacja
2023-05-09 14:06

TenderHut chce w 2023 roku skupić się na dostosowaniu zasobów spółki do zmiennego rynku; nie zauważa spadku popytu w sektorze IT, ale widzi, że klienci starają się oszczędzać na usługach - poinformował na konferencji prasowej prezes TenderHut, Robert Strzelecki.

TenderHut w 2023 będzie dostosowywał się do rynku. Nie widzi spadku popytu w sektorze IT
TenderHut w 2023 będzie dostosowywał się do rynku. Nie widzi spadku popytu w sektorze IT
fot. Robert Gardziński / / FORUM

"Celem na 2023 rok jest dostosowywanie zasobów grupy do zmieniającego się rynku i szybkie reagowanie na to, co się na nim dzieje i jak kształtuje się jego przebudowa, by wiedzieć, gdzie potrzebna jest większa obecność, a gdzie mniejsza" - powiedział prezes, Robert Strzelecki.

"Jeżeli chodzi o popyt na usługi informatyczne, to jest on widoczny, ale każdy próbuje oszczędzać i z tych drobnych oszczędności wśród naszych klientów wynika obniżenie przychodów w grupie TenderHut. Starym się z tym walczyć i (...) poszukujemy kolejnych możliwości sprzedażowych" - dodał.

Ocenił, że w 2023 r. będzie ciężko przewidzieć koniunkturę rynku i dodał, że do czasu ustabilizowania się sytuacji, TenderHut nie będzie w zdecydowany sposób uczestniczył w rynku przejęć i fuzji.

"Jeżeli chodzi o M&A, to w dalszym ciągu mamy to w zanadrzu, natomiast do chwili ustabilizowania się rynków nie będziemy próbowali w zdecydowany sposób (...) przejmować" - powiedział.

Spółka ma również plany dalszego rozwoju sprzedażowego m.in. na rynkach Ameryki Południowej.

"Mamy już pierwsze osoby zarówno w Urugwaju, jak i Argentynie, które są wsparciem naszej sprzedaży w tych krajach. Argentynę postrzegamy jako zaplecze dla Stanów Zjednoczonych i krajów Europy Zachodniej ze względu na tamtejszą strefę czasową, która jest tylko cztery godz. przesunięta względem czasu angielskiego" - powiedział

"Pracujemy również nad naszą obecnością w Japonii, mamy już tam kilka sukcesów sprzedażowych - w szczególności +solution for labs+, a obecnie pracujemy nad dużymi leadami z tego rynku. Pracujemy również nad tym żeby mieć osoby odpowiedzialne za lokalną sprzedaż w Stanach Zjednoczonych" - dodał.

Otwarcie biura TenderHut w Japonii ma nastąpić w 2023 roku.

TenderHut miał w 2022 roku 10,5 mln zł straty netto, a zysk EBITDA w tym okresie wyniósł 2,1 mln zł, o 52 proc. mniej niż przed rokiem. Przychody ze sprzedaży wyniosły 68,6 mln zł i były wyższe o 44 proc. rdr.

Grupa TenderHut powstała w 2015 roku. W jej skład wchodzi 10 krajowych spółek zależnych oraz 5 podmiotów zagranicznych, spośród których największą jest SoftwareHut, specjalizujące się w projektowaniu i rozwijaniu systemów informatycznych oraz oferowaniu usług outsourcingu IT. Spółka w listopadzie 2022 roku przeniosła swoje notowania na rynek główny GPW. W 2021 roku debiutowała na rynku NewConnect. (PAP Biznes)

mcb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki