REKLAMA

Ten Square Games zakończył przegląd opcji strategicznych

2021-10-11 19:22
publikacja
2021-10-11 19:22
Ten Square Games zakończył przegląd opcji strategicznych
Ten Square Games zakończył przegląd opcji strategicznych
/ Ten Square Games

Ten Square Games poinformował o zakończeniu przeglądu opcji strategicznych. Kurs akcji zareagował negatywnie.

Po niespełna godzinie notowań, akcje TSG taniały o 15 proc., do najniższego od czerwca poziomu 426 zł.

"Podczas przeglądu zarząd dokonał oceny warunków rynkowych oraz przeanalizował różne opcje strategiczne. Przegląd wzbudził znaczne zainteresowanie inwestorów strategicznych i finansowych, które zostało dogłębnie przeanalizowane i potwierdziło zasadność strategii spółki" - napisano.

"Zarząd spółki jest przekonany, że skoncentrowanie się na obecnej strategii, działalności i projektach pozostaje najlepszą drogą do osiągnięcia długoterminowego celu spółki, jakim jest dalszy rozwój i maksymalizacja wartości dla akcjonariuszy, przy jednoczesnym pozostaniu spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie" - dodano.

Ten Square Games rozpoczął przegląd opcji strategicznych w czerwcu tego roku. Spółka informowała wtedy, że wśród rozważanych scenariuszy jest pozyskanie inwestora strategicznego lub finansowego.

Równocześnie rada nadzorcza Ten Square Games zrewidowała w dół wysokość powtarzalnej EBITDA za rok obrotowy 2021 na potrzeby programu motywacyjnego o maksymalnie 8 proc., do kwoty nie mniejszej niż 228,9 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. W kwietniu podawano, że dla 2021 roku ma to być 248,8 mln zł.

Jak podano, rada nadzorcza ustaliła nowy poziom powtarzalnej EBITDA po zapoznaniu się z raportem miesięcznym spółki oraz aktualnymi wynikami, mając na uwadze obecną sytuację na rynku gier mobilnych spowodowaną pandemią COVID-19, w celu utrzymania wysokiej motywacji osób kluczowych dla działalności spółki oraz w celu utrzymania kierunku bieżącej działalności zarządu oraz budowania długoterminowej wartości dla akcjonariuszy.

(PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (1)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Brak pozyskania inwestora nie musi oznaczać wielkich spadków. To nie jest malutka spółka, która musi mieć inwestorów. Ona sobie świetnie radzi od początku a inwestor to tylko ewentualny dodatkowy zysk.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki